ÚOOÚ: Prohlášení Global Privacy Assembly (GPA) k použití zdravotních údajů pro cestování

18.06.2021 21:44

Global Privacy Assembly (Světové shromáždění pro ochranu soukromí) zveřejnilo souhrn principů pro správné zpracování zdravotních údajů. Dokument, který zohledňuje veškerá opatření přijímaná v rámci boje s pandemií COVID-19, je jedinečný ve svém celosvětovém zacílení.

ÚOOÚ: Prohlášení Global Privacy Assembly (GPA) k použití zdravotních údajů pro cestování
Foto: uoou.cz
Popisek: Úřad pro ochranu osobních údajů - logo

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) vytvořil neoficiální pracovní překlad celého dokumentu zveřejněného na konci března. Překlad naleznete níže ve formátu PDF.

Anglický originál je dostupný zde.

U příležitosti zveřejněného překladu upozorňujeme, že v ČR je aktuálně v rámci legislativního procesu diskutován návrh zákona, k němuž dnes ÚOOÚ v rámci snah o naplnění principů ochrany osobních údajů při realizaci svobody pohybu vydal samostatnou tiskovou zprávu. V té upozorňuje na některé procedurální nedostatky z pohledu ochrany osobních údajů (nedostatečné posouzení vlivu na ochranu osobních údajů podle čl. 35 GDPR a nedodržení postupu dle čl. 36 odst. 4 GDPR, tedy neprojednání s ÚOOÚ). Součástí vyjádření je i posouzení protiústavnosti návrhu předchozího.

Global Privacy Assembly (GPA; česky neoficiálně Světové shromáždění pro ochranu soukromí) vzniklo v roce 2019 z iniciativy svého „předchůdce“, kterým byla Mezinárodní konference komisařů ochrany dat a soukromí (ICDPPC). Konference byla volným sdružením scházejícím se jednou za rok (poprvé v roce 1979) na výročním setkání (od roku 2002 většinou za účasti delegátů z ÚOOÚ).  Akreditovanými členy GPA je více než 130 úřadů a organizací (ÚOOÚ od roku 2002), některé další instituce mají status pozorovatele (také Evropský sbor pro ochranu osobních údajů). Posláním GPA je celosvětová propagace ochrany dat a soukromí a tvorba globálních regulačních standardů. Rovněž zprostředkovává kontakty mezi úřady za účelem vzájemné výměny zkušeností. Výstupem činnosti jsou různá usnesení, prohlášení, komuniké a zprávy od odborných pracovních skupin.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Během podnikatelské mise v Egyptě uzavřela firma Vítkovice Cylinders kontrakt

21:27 Hospodářská komora: Během podnikatelské mise v Egyptě uzavřela firma Vítkovice Cylinders kontrakt

Největší světový výrobce ocelových vysokotlakých bezešvých lahví VÍTKOVICE Cylinders dokončil během …