ÚOOÚ: V Lužické nemocnici došlo ke ztrátě části zdravotnické dokumentace

29.07.2013 16:12 | Zprávy

Kontrola Úřadu provedená v Lužické nemocnici a poliklinice v Rumburku na základě podnětu pacientky prokázala, že došlo ke ztrátě části její zdravotnické dokumentace v listinné podobě a zachována byla jen část zdravotnické dokumentace v podobě elektronické.

ÚOOÚ: V Lužické nemocnici došlo ke ztrátě části zdravotnické dokumentace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lékař s pacientem, ilustrační foto

Úřad v této souvislosti upozorňuje na riziko, že poskytnutou zdravotní péči nelze v takovém případě zpětně vyhodnotit a posoudit, k čemuž v průběhu šetření Policie České republiky dospěl také přizvaný odborný znalec.  Z tohoto důvodu se Úřad v budoucnu zaměří na otázku vedení a zabezpečení zdravotnické dokumentace v zařízeních poskytujících zdravotní péči.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS provedl místní šetření v oblasti tabákových výrobků

11:18 ÚOHS provedl místní šetření v oblasti tabákových výrobků

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže provedl v posledních týdnech sérii neohlášených místních šetřen…