ÚZSVM: Národní památkový ústav získal zdarma vybavení pro zámek Raduň

16.12.2018 20:26

Národní památkový ústav dostal bezúplatně do svého vlastnictví od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Ústí nad Labem předměty pro státní zámek Raduň.

ÚZSVM: Národní památkový ústav získal zdarma vybavení pro zámek Raduň
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

ÚZSVM získal na základě usnesení Okresního soudu v Děčíně do svého vlastnictví po zemřelém z Varnsdorfu jako odúmrť dědictví, které mimo jiné obsahovalo řadu movitých věcí, které lze dále využít a nabídnout k převodu státním institucím.

Jednalo se o malovaný porcelánový tác pocházející z Francie, neúplnou malovanou skleněnou nápojovou soupravu obsahující džbán a tři pohárky, vinnou nápojovou soupravu ze skla, červeně lazurovanou karafu a šest pohárků, soubor šest broušených skleněných pohárků na šampaňské, ručně tvarovanou skleněnou soupravu na vodu obsahující šest skleniček, pět pohárků a džbán a nakonec korbel z broušeného skla s cínovým víkem. O všechny tyto předměty projevil zájem Národní památkový ústav.

ÚZSVM tyto předměty nabízel již počátkem roku prostřednictvím webových stránek státním institucím k bezúplatnému převodu, žádná instituce však o ně neprojevila zájem. Poté byly všechny tyto předměty nabízeny prostřednictvím elektronického aukčního systému k prodeji široké veřejnosti. Ani v tomto případě tyto movité předměty svého nového majitele nenašly.

Několik dní před vyhlášením druhého kola prodeje prostřednictvím elektronického aukčního systému o ně projevil zájem NPÚ, proto byla aukce zrušena a předměty v celkové účetní hodnotě 10 700 Kč převedeny pro potřeby státního zámku Raduň.

reklama

autor: Tisková zpráva

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

ekošílenci

Často mluvíte o ekošílencích a fanaticích. Myslíte, že jde toto šílenství ještě nějak zatavait? Co čekáte, že přijde s volbami? Posílí tito šílenci nebo naopak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy: Regionální den železnice v Liberci nabídne jízdy historických vlaků

13:21 České dráhy: Regionální den železnice v Liberci nabídne jízdy historických vlaků

Poslední zářijovou sobotu se bude konat další ze série regionálních dnů železnice. Centrem oslav se …