ÚZSVM: Pozemky poblíž Svatého Kopečku budou nabídnuty veřejnosti

18.01.2022 22:11 | Tisková zpráva

ÚZSVM v Olomouci získal na základě rozsudku krajského soudu spoluvlastnický podíl ve výši jedné poloviny u osmi pozemků o celkové výměře, přesahující 4500 m2.

ÚZSVM: Pozemky poblíž Svatého Kopečku budou nabídnuty veřejnosti
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Parcely se nacházejí v katastru obce Droždín na Olomoucku. Majetek propadl státu po vlastníkovi, který působil jako člen organizované skupiny, páchal rozsáhlou trestnou daňovou činnost, v souvislosti s lihovou aférou. Konkrétně se jednalo o prodej lihu, který nebyl zatížen spotřební daní a dále neodvádění spotřební daně. Podle soudu způsobila činnost této skupiny škodu ve výši 90 milionů korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

vstup do vlády

Jaké jsou vaše 3 hlavní podmínky, přes které nejede vlak, a za jakých byste šli do vlády s ODS a spol? Nebo s ODS už nikdy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ICOMOS: Opravit Výtoňský most je správné rozhodnutí

13:21 ICOMOS: Opravit Výtoňský most je správné rozhodnutí

Vyjádření ICOMOS k rozhodnutí o opravě mostu na Výtoni