ÚZSVM: Přihlášení do aplikace Nabídka majetku státu je nově možné i přes e-Identitu

23.04.2021 22:12

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nově umožnil zájemcům o nepotřebný státní majetek přihlásit se do aplikace Nabídka majetku státu dostupné na webu www.nabidkamajetku.cz také pomocí identifikačního portálu e-Identita. Ten je součástí státem provozovaného systému pro bezpečné vzdálené ověřování totožnosti uživatelů.

ÚZSVM: Přihlášení do aplikace Nabídka majetku státu je nově možné i přes e-Identitu
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

„Čísla nám ukazují, že online prodej nepotřebného státního majetku je pro veřejnost stále atraktivnější, proto se ho snažíme neustále vylepšovat a přizpůsobovat moderním trendům. Věřím, že možnost komfortnějšího a samozřejmě bezpečného přihlášení uvítají nejen stávající uživatelé, ale zejména noví zájemci o nákup státního majetku z pohodlí domova,“ řekla k novince generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Občané se nyní mohou registrovat a přihlašovat nejen pomocí své e-mailové adresy a hesla jako dosud, ale také pomocí občanského průkazu s aktivovaným kontaktním elektronickým čipem, státní mobilní identifikační aplikací Mobilní klíč eGovernmentu, či pomocí schválených prostředků soukromých poskytovatelů. Mezi ně se řadí například nedávno spuštěné projekty bankovní identity pěti komerčních bank (ČSOB, České spořitelny, Komerční banky, Air Bank, a Monety Money Bank) nebo identifikační systém MojeID od sdružení CZ.NIC spravujícího český registr internetových domén.

Součinnost těchto identifikačních systémů zajišťuje právě brána e-Identita, kterou provozuje Ministerstvo vnitra. Díky jednomu přihlášení se občané mohou zúčastnit nejen elektronických aukcí na webu www.nabidkamajetku.cz, ale také si například vyřídit daně na portálu Finanční správy MOJE daně, či se přihlásit ke službám České správy sociálního zabezpečení, zdravotních pojišťoven či řady měst a obcí, bez nutnosti mít unikátní přihlašovací údaje ke každé službě zvlášť. Více informací o identifikačním portálu naleznete zde: https://info.eidentita.cz

Stávající uživatelé webu www.nabidkamajetku.cz mohou svůj účet propojit s e-Identitou pomocí tlačítka, které je nově k dispozici v uživatelském nastavení.

Elektronický aukční systém, který slouží k prodeji nepotřebného státního majetku, spustil ÚZSVM v roce 2018. V první fázi nabízel movitý majetek, následně byl spuštěn i prodej nemovitého majetku. Elektronický aukční systém v současnosti eviduje téměř 14 tisíc zaregistrovaných účastníků aukcí a téměř 11 tisíc odběratelů novinek. Od spuštění systému do začátku dubna 2021 navštívilo stránky elektronických aukcí 1,26 milionu unikátních uživatelů.  Proběhlo celkem 12 158 aukcí, z nichž 9 655 vyhlásil ÚZSVM a 2 503 aukcí jiné státní instituce. Elektronické aukce se může účastnit každá fyzická či právnická osoba, která je zaregistrovaná v systému. Elektronický aukční systém naleznete zde: www.nabidkamajetku.cz

Videonávody jak se do aplikace přihlásit a jak se zúčastnit aukcí jsou dostupné zde:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj rozdělí v dodatečné výzvě dalších téměř 30 milionů na kotlíkových dotacích

20:33 Jihočeský kraj rozdělí v dodatečné výzvě dalších téměř 30 milionů na kotlíkových dotacích

Rada Jihočeského kraje schválila vyhlášení 2. výzvy dotačního programu „Snížení emisí z lokálního vy…