ÚZSVM dosáhl v roce 2021 druhých nejvyšších příjmů ve své historii

27.01.2022 22:11 | Tisková zpráva

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v loňském roce příjmů ve výši 1,772 miliardy korun. Jedná se o druhý nejlepší výsledek v téměř dvacetileté historii úřadu. Oproti schválenému rozpočtu se podařilo příjmy navýšit o 38 %. Meziročně došlo k nárůstu příjmů o 381 milionů korun.

ÚZSVM dosáhl v roce 2021 druhých nejvyšších příjmů ve své historii
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

„I přes obtížnou dobu spojenou s epidemií koronaviru se nám podařilo dosáhnout mimořádného úspěchu. Příjmy jsou nejen druhé nejvyšší v historii, ale zároveň o více než 11 milionů korun převyšují výdaje našeho úřadu v uplynulém roce. Výsledek příjmů za rok 2021 je výborný i s ohledem na to, že značná část agendy ÚZSVM, jako například zastupování jiných organizačních složek státu v právních sporech, dohledávání neznámých vlastníků či řešení bezprizorních státních nemovitostí, žádné příjmy negeneruje,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Nejvýznamnější část příjmů tvořily v loňském roce prodeje nepotřebných státních nemovitostí, za které ÚZSVM inkasoval téměř 1,3 miliardy korun. Důležitou příjmovou složkou byly také pronájmy nemovitostí, které vynesly téměř 220 milionů korun.

„S prodejem nepotřebného státního majetku nám významně pomáhá elektronický aukční systém, který je snadno přístupný všem zájemcům na webu www.nabidkamajetku.cz. Díky němu se nám daří pro nemovitosti i movité věci transparentně najít v online prostředí nového majitele,“ dodala generální ředitelka.

graf

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

13:28 TA ČR: Horizontální spolupráce nad ekosystémem SISTA

Sdílená digitální infrastruktura veřejné správy je ta, kterou si stát pořídí jednou –?????? a kterou…