„Areál Paláce Broadway je nejen unikátní investiční příležitostí, ale zároveň prodejem s nejvyšší vyhlášenou minimální cenou v téměř dvacetileté historii našeho úřadu. Věřím, že se nám pro tuto výjimečnou nemovitost v centru Prahy podaří v elektronické aukci najít definitivního vlastníka, který dokáže této kulturní památce vrátit dřívější lesk,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.
Elektronická aukce Paláce Broadway, známého také jako Palác Sevastopol, začne 7. března 2022 v 10 hodin a potrvá do 9. března do 12 hodin. Před začátkem aukce, tedy do 4. března do půlnoci, musí zájemci složit kauci ve výši 20 milionů korun. Nejnižší podání bylo i ve druhém kole elektronické aukce stanoveno na 1 miliardu a 50 milionů korun, a to mimo jiné s ohledem na složení kauce v prvním kole výběrového řízení. Termíny prohlídek budovy pro zájemce jsou naplánovány v lednu a únoru a budou probíhat v českém i anglickém jazyce.
Funkcionalistická stavba, která leží mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná, je tvořena třemi propojenými trakty a pochází ze 30. let 20. století. Dům patří k největším funkcionalistickým novostavbám v historickém jádru Prahy. Budova nejprve sloužila pro potřeby italských pojišťoven a v části komplexu se nacházely byty. Po roce 1980 byla budova upravena k administrativním účelům. V suterénu budovy bylo v roce 1938 otevřeno kino s tehdy nejmodernějším projekčním a zvukovým zařízením. V současnosti tyto prostory využívá Divadlo Broadway.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva