ÚZSVM prodal budovu v Ústí nad Labem, převzatou od Národního památkového ústavu

13.01.2019 14:57

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Ústí nad Labem prodal v prvním kole výběrového řízení budovu převzatou od Národního památkového ústavu za 3,5 milionu korun.

ÚZSVM prodal budovu v Ústí nad Labem, převzatou od Národního památkového ústavu
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)
reklama

Předmětem výběrového řízení s aukcí byla administrativní budova stojící v ostrém stoupání ulice Králova Výšina, blízko centra města Ústí nad Labem, včetně příslušného pozemku o rozloze 316 m2. Stáří nemovitosti je odhadováno na cca 91 let. Národní památkový ústav, který budovu od roku 1993 vlastnil, provedl po zakoupení budovy úpravy domu. Jednalo se o částečné vnitřní úpravy celé nemovitosti, která byla přeměněna z bytového domu o třech bytech a prodejny na administrativní budovu.

Budova má částečně zapuštěný suterén a tři nadzemní podlaží, v každém podlaží jsou tři místnosti, chodba, schodiště a WC. ÚZSVM budovu přednostně nabídl bezúplatně organizačním složkám státu a státním organizacím. Žádná organizace však o tuto budovu neprojevila zájem, proto bylo rozhodnuto o jejím prodeji veřejnosti formou výběrového řízení s aukcí.

Nemovitosti se podařilo prodat již v prvním kole výběrového řízení. Minimální kupní cena byla stanovena ve výši 2 981 800 Kč. Do výběrového řízení byly doručeny dvě nabídky, z nichž vyšší nabídka v listinné podobě byla předložena na částku 3 003 000 Kč. Výběrového řízení se účastnili oba účastníci a měli také zájem o následnou aukci. Minimální výše příhozu ke zvýšení kupní ceny byla pro aukci stanovena na 100 000 Kč. V průběhu aukce došlo ke třem příhozům, během nichž se kupní cena vyšplhala na konečných 3 500 000 Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cení správa: Celníci zjistili nelegálně pracující cizince na Plzeňsku

13:20 Cení správa: Celníci zjistili nelegálně pracující cizince na Plzeňsku

Celkem 18 nelegálně pracujících cizinců odhalili plzeňští celníci v průběhu uplynulého týdne.