ÚZSVM prodal v dražbě za téměř půl druhého milionu korun nebytový prostor

01.07.2018 15:46

Územní pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Střední Čechy prodalo ve veřejné dražbě nebytový prostor v Jesenici u Prahy. O nebytovou jednotku se v dražbě utkali tři zájemci. Oproti vyhlášenému nejnižšímu podání 820 tisíc Kč se cena nemovitosti po 31 příhozech navýšila o více než 80 procent na konečnou částku 1 490 000 Kč.

ÚZSVM prodal v dražbě za téměř půl druhého milionu korun nebytový prostor
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)
reklama

Nebytová jednotka o užitné ploše 24,3 m2 se nachází v přízemí bytového komplexu v centru města. Nemovitost připadla státu v rámci trestního řízení, kdy odsouzenému byl uložen trest zabrání nemovitostí. Vzhledem k tomu, že o nebytový prostor neprojevila zájem žádná organizační složka státu ani státní instituce, byla nemovitost nabídnuta ve veřejné dražbě zájemcům z řad veřejnosti.

Objekt, který je možno využít jako kancelář nebo obchodní prostor, byl nabídnut do veřejné dražby už začátkem letošního roku za 910 000 Kč, žádný zájemce se však nepřihlásil. Při opakované dražbě se nejnižší podání snížilo o devadesát tisíc korun. Průběh opakované dražby však už po několika úvodních příhozech dostal cenu nemovitosti na úroveň původní nabídky a pak se cena ještě výrazně zvýšila. Získané finanční prostředky z dražby ve výši téměř půl druhého milionu korun se staly příjmem státního rozpočtu.

Územní pracoviště ÚZSVM Střední Čechy připravuje stejnou formou veřejné dražby k prodeji i další dvě nemovitosti v obdobně atraktivních lokalitách poblíž hlavního města. K prodeji se připravuje rodinný dům v katastrálním území Řevnice a rekreační objekt s pozemky u Černošic. Předpokládaný termín obou dražeb je v září 2018.

Bližší informace o nabídkách nemovitostí i movitých věcí zveřejňuje ÚZSVM na internetových stránkách ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta: Sčítání lidu bude jednodušší a online

13:16 Česká pošta: Sčítání lidu bude jednodušší a online

Zatím nejmodernější sčítání lidu v naší historii proběhne za sedm měsíců a online. Listinné formulář…