ÚZSVM v Hradci Králové hostil v listopadu rezortní setkání MPSV k problematice dislokací

9. 12. 2018 10:27

Zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV), Úřadu práce České republiky a České správy sociálního zabezpečení se sešli v budově sídla Územního pracoviště Hradec Králové ÚZSVM, aby prodiskutovali témata společného zájmu z oblastí činnosti dislokačních komisí, úspor na dislokacích, konkrétních dislokací v území a nad daty evidovanými v CRAB v působnosti Regionální dislokační komise Hradec Králové.

ÚZSVM v Hradci Králové hostil v listopadu rezortní setkání MPSV k problematice dislokací
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

?Zástupcům institucí rezortu MPSV byly prezentovány výsledky činnosti regionální dislokační komise a práce ÚZSVM na úpravách dislokací v území. Díky spolupráci s Úřadem práce ČR a s dalšími složkami se daří připravovat změny v dislokaci, a to i přemístěním pracovišť z nestátních prostor do prostor ve státních administrativních budovách.

V připravených prezentacích byly hostům předány praktické poznatky z předkládání materiálů na jednání RDK včetně popisu nejčastěji se vyskytující nedostatků při zpracovávání materiálů, odkazy na vzorové materiály a další důležité informace ohledně k jednání RDK.

Účastníci byli informováni o aktuálním monitoringu ÚZSVM k výdajům na provoz a údržbu administrativních budov. Na základě výstupů z CRAB byly zpracovány přehledy administrativních budov, ve kterých byly za rok 2017 překročeny výdaje na provoz
za komodity a služby (studená voda, teplo, plyn, elektrická energie, ostraha a úklid). Tyto přehledy byly zaslány na jednotlivé organizační složky státu se žádostí o vysvětlení nadprůměrných výdajů a o navržení možných opatření, které povedou k úsporám z provozu administrativních budov.

V rámci setkání byla zhodnocena aktuální situace v dislokaci zúčastněných složek v jednotlivých lokalitách a výhled v dalším období. ÚZSVM zmapoval současnou dislokační situaci Úřadu práce ČR a navrhl možná dislokační řešení. Obě státní instituce budou nadále jednat a hledat nejvhodnější a ekonomicky nejvýhodnější řešení dislokačních změn.

Následná diskuze a praktické ukázky ze systému CRAB se týkaly zadávání dat do CRAB, jejich správnosti a úplnosti, možností výstupů formou reportů z CRAB, oprav chybných údajů v CRAB a dalších.

Setkání bylo ze strany rezortu MPSV resp. přítomných účastníků velmi kvitováno a jistě přispěje k dalšímu zajištění dobré spolupráce a k co nejvyšší efektivitě jejích výstupů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hospodářská a sociální rada Mostecka: Regionální tripartita se sešla poprvé v novém roce

22:58 Hospodářská a sociální rada Mostecka: Regionální tripartita se sešla poprvé v novém roce

První jednání Hospodářské a sociální rady Mostecka (HSRM) v roce 2020 mělo velmi nabitý program.