ÚZSVM ve Svitavách vyřešil duplicitní vlastnictví rozsáhlých pozemků

15.07.2018 9:51

Svitavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vyřešilo mimosoudní cestou duplicitní zápis vlastnictví v katastru nemovitostí. Jedná se o 55 převážně lesních a zemědělských pozemků v katastrálním území Svojanov u Borušova o celkové rozloze 126 151 m2.

ÚZSVM ve Svitavách vyřešil duplicitní vlastnictví rozsáhlých pozemků
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)
reklama

Původní pozemky byly součástí přídělu, jehož části se ale vlastník vzdal ve prospěch československého státu. Část majetku, kterou si majitel ponechal, následně prodal svému synovi a snaše. Poté, co syn původního vlastníka přídělu zemřel, zapsal notář při dědickém řízení chybně do vlastnictví dědiců i parcely, které již byly dříve převedeny na stát.

Katastrální úřad na základě notářského rozhodnutí zapsal polovinu majetku do duplicitního vlastnictví. Poté, co ÚZSVM prověřil všechny listiny prokazující uvedené skutečnosti, byli spoluvlastníci (dědicové) evidovaní v katastru nemovitostí vyzváni k jednání k vyřešení duplicitního vlastnictví majetku.

S ohledem na komplikovanost případu se spoluvlastníci obrátili na advokátní kancelář, která je ve věci zastupovala. Po složitých jednáních ÚZSVM s právními zástupci dědiců se nakonec podařilo vyřešit duplicitu mimosoudně ve prospěch státu. Po sepsání souhlasného prohlášení byl majetek zapsán na list vlastnictví ÚZSVM.

Odstraněním duplicitního vlastnictví s úpravou zápisu v katastru nemovitostí došlo k souladu se skutečným majetkoprávním vztahem k pozemkům. ÚZSVM bude s nemovitostmi hospodařit v souladu se zákonem o majetku státu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav: Obnova theatronu ve Valči umožní jeho důkladný průzkum

8:24 Národní památkový ústav: Obnova theatronu ve Valči umožní jeho důkladný průzkum

Poodhalit mnohá tajemství theatronu v zámeckém parku ve Valči by mohla série průzkumů, které zde zah…