ÚZSVM vyhlásil třetí kolo elektronické aukce na výjimečný areál Hanáckých kasáren

07.12.2021 10:06 | Tisková zpráva

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prostřednictvím výběrového řízení s elektronickou aukcí opět hledá nového majitele jedinečného areálu Hanáckých kasáren ležícího v historickém centru Olomouce. Minimální cena za tuto unikátní nemovitost činí stejně jako v předchozím kole výběrového řízení 262 milionů korun.

ÚZSVM vyhlásil třetí kolo elektronické aukce na výjimečný areál Hanáckých kasáren
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Důvodem vyhlášení třetího kola je, že Univerzita Palackého v Olomouci doposud nepodala žádost o přímý nákup tohoto areálu. „Hanácká kasárna jsou nejen jedinečnou investiční příležitostí, ale aktuálně také nabídkou s nejvyšší minimální vyhlašovanou cenou, která je zveřejněna na našich webových stránkách ZDE. Věřím, že se prostřednictvím elektronické aukce podaří najít nového vlastníka, který pro tuto lukrativní nemovitost nalezne smysluplné využití,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Elektronická aukce Hanáckých kasáren s minimální vyhlašovanou cenou 262 milionů korun bude zahájena 4. ledna 2022 v 10 hodin a potrvá do 5. ledna do 10 hodin. Zájemci musí před začátkem aukce (tj. do 3. ledna) složit kauci ve výši 27 milionů korun. Aby aukce přinesla vítěze, musí v ní zájemci učinit alespoň jeden příhoz. První příhoz musí být nejméně ve výši minimální vyhlašované ceny, tedy 262 milionů korun. Další příhozy musí částku navýšit minimálně o 100 tisíc korun. Veřejnost může průběh elektronické aukce sledovat online na webu www.nabidkamajetku.cz. Další podrobnosti k prodeji naleznete ZDE.

Výjimečný historický areál Hanáckých kasáren v centru Olomouce byl vybudován v polovině 19. století. Památkově chráněný objekt, který tvoří čtyřkřídlá budova, převzal ÚZSVM na základě usnesení vlády v roce 2017 od Ministerstva obrany. Vláda pak v minulém roce schválila jeho prodej. Stavba je významným urbanistickým prvkem města a ukázkou klasicistního vojenského stavitelství s ojedinělou stavební i armádní historií.

Více podrobností k historii této výjimečné nemovitosti naleznete ZDE.
Pro zájemce máme k dispozici také videoprezentaci areálu Hanáckých kasáren ZDE.
Videonávody, jak se registrovat a zúčastnit elektronické aukce, naleznete ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ERÚ: Úřad udělil za protispotřebitelské praktiky pokuty za 12 milionů korun

13:04 ERÚ: Úřad udělil za protispotřebitelské praktiky pokuty za 12 milionů korun

Energetický regulační úřad (ERÚ) tvrdě trestá protispotřebitelské praktiky dodavatelů a zprostředkov…