ÚZSVM zvítězil ve sporu o více než čtvrt miliardy

18.04.2021 22:30 | Zprávy

Městský soud v Praze potvrdil rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 2, jímž byla zamítnuta žaloba o zaplacení částky ve výši 267 000 000 Kč. Žalované Ministerstvo spravedlnosti úspěšně hájili právní zástupci ÚZSVM z Prahy.

ÚZSVM zvítězil ve sporu o více než čtvrt miliardy
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Předmětem sporu byl požadavek žalobkyně na zaplacení náhrady za ušlý zisk. Příčinou bylo trestní řízení týkající se další osoby, ve kterém došlo k zajištění nemovitých věcí. Vlastníkem těchto nemovitostí pak byla obchodní korporace, ve které měla žalobkyně obchodní podíl. Za škodu žalobkyně považovala snížení hodnoty této obchodní korporace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Proč se navýšení rodičáku opět netýká všech, co ho pobírají?

Proč to navýšení nerozpočítáte třeba i pro ty, kteří mají na mateřskou nárok? Myslím, že v předchozí vaší vládě jste to udělali, pak přišla Fialova vláda, která to navýšení prosadila stejně nespravedlivě, jako vy teď, což jste myslím sami kritizovali. A proč nejste pro pravidelnou valorizaci?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechTourism: Léto letos patří Česku

16:32 CzechTourism: Léto letos patří Česku

Češi letos plánují strávit léto hlavně doma. Podle aktuálního výzkumu agentury CzechTourism počítá s…