Unikátní výstavu betlémů připravilo Muzeum Karlova mostu

28. 11. 2014 12:15

Symbolicky na první adventní neděli 30. listopadu otevře brány výstava Nostalgické vánoce. Mezi unikátními betlémy je slaměné dílo uznávaného Andrzeje Wrzecionka, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů.

Unikátní výstavu betlémů připravilo Muzeum Karlova mostu
Foto: Muzeum Karlova mostu
Popisek: Betlém.

Dílo polského výtvarníka je bezkonkurenčně největším exponátem výstavy. Za pozornost ovšem stojí celá sbírka, kterou ve spolupráci s Pražskými Benátkami a Spolkem českých betlemářů tradičně připravilo Muzeum Karlova mostu.

„Už je to tradice a troufám si říct, že nic podobného není v čase svátků v Praze a okolí k vidění. Když vidíte postavy Marie, Josefa, Ježíška v nadživotní velikosti, tak to má svoji atmosféru“, říká doc. Milan Zábranský, předseda Spolku českých betlémářů. 

Vedle největšího taháku nezapadnou ani díla slavných českých malířů Mikoláše Alše, Josefa Lady, Josefa Weniga či Marie Fischerové-Kvěchové. Samozřejmě je zastoupena i lidová tvořivost a výstava se neomezuje pouze na expozici „klasických“ betlému s postavami a zvířátky. Variací na betlémské téma je v muzeu bezpočet, včetně historických dokumentů o oslavách nejkrásnějších svátků v roce.

Výstava je k vidění v Muzeu Karlova mostu v Praze od 30. 11. 2014 do 3. 2. 2015. Za vstupné pro dospělé zaplatíte 100 Kč, snížené vstupné pro děti, studenty a seniory stojí 50 Kč. Návštěvu si můžete zpestřit také kouzelnou projížďkou loďkou po vlnách Vltavy podél břehů zimní Prahy, zahrnující i lahodné svařené víno a perník.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká obchodní inspekce kontrolovala mixéry smoothie, většina byla v pořádku

19:27 Česká obchodní inspekce kontrolovala mixéry smoothie, většina byla v pořádku

Česká obchodní inspekce se zaměřila na kontroly mixerů pro smoothie, které jsou u spotřebitelů velic…