Univerzita Karlova se stala hlavním partnerem projektu Nejúspěšnější sportovec roku

22.12.2018 11:10

Univerzita Karlova se v ročníku 2018/2019 stává hlavním partnerem sportovní ankety „Nejúspěšnější sportovec roku". Cílem projektu je ocenit sportovce a nejlepší sportovní výsledky dosažené v jednotlivých krajích a okresech České republiky. Jde o kategorie mládeže, dospeˇlých, jednotlivcu° i kolektivu°, handicapovaných sportovců, ale také masters či trenérů a cvičitelů.

Univerzita Karlova se stala hlavním partnerem projektu Nejúspěšnější sportovec roku
Foto: Univerzita Karlova
Popisek: Univerzita Karlova
reklama

„Mezi absolventy ale i současnými studenty Univerzity Karlovy najdeme řadu mimořádně úspěšných a mezinárodně uznávaných sportovců i trenérů. Jsem proto velmi rád, že jsme se stali partnery projektu a podpoříme tím talentované naděje českého sportu, zdravý životní styl i hodnoty fair-play. To vše jsou priority, které ve svém poslání Univerzita Karlova vyznává a rozvíjí, ať už v rámci nabídky studijních oborů či formou nejrůznějších akcí pro veřejnost.

Jsem přesvědčen, že sport musí být dostupný pro všechny, a proto jakoukoliv akci či aktivitu, která sportování podporuje, vítám.

Pro univerzitu je partnerství v tomto projektu rovněž významnou příležitostí, jak v regionech ČR představit Univerzitu Karlovu a jak posilovat vzdělanost,“ uvedl rektor Univerzity Karlovy prof. Tomáš Zima.

Sportovní anketa startuje právě dnes zahajovacím večerem v Českých Budějovicích. Poté se akce během měsíců ledna až dubna 2019 přesune do celkem 44 míst a regionů České republiky.

Zástupce Univerzity Karlovy bude na každém slavnostním večeru předávat speciální cenu, určenou pro nejlepšího mladého sportovce v rámci daného regionu. Na každé z akcí bude současně probíhat prezentace Univerzity Karlovy a její studijní nabídky.

Univerzita Karlova je nejstarší a nejprestižnější vysoká škola v České republice. V rámci 17 fakult si mohou uchazeči vybrat z celkem 164 studijních oborů a 563 studijních programů. Fakulta tělesné výchovy a sportu nabízí bakalářské, magisterské i postgraduální studium, stejně jako programy celoživotního vzdělávání a možnosti kombinovaného studia. Samozřejmostí je profesionální zázemí a vysoce kvalitní síť sportovišť. Více informací o fakultě i možnostech studia naleznete na webových stránkách: www.ftvs.cuni.cz.

Mezi úspěšné absolventy Univerzity Karlovy patří řada olympijských šampionů, například moderní pětibojař David Svoboda, kanoista Martin Doktor, veslařka Miroslava Knapková, hokejista Robert Reichel a řada dalších světově úspěšných sportovců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Arnika: Obyvatelé arménské Akhtaly se obávají o zdraví svých dětí. Na vině jsou nebezpečné těžké kovy

22:30 Arnika: Obyvatelé arménské Akhtaly se obávají o zdraví svých dětí. Na vině jsou nebezpečné těžké kovy

Obyvatelé rozšířené komunity Akhtala v Arménii se obávají o zdraví svých dětí kvůli koncentracím ars…