Univerzita obrany slavnostně vyřadila dvě stovky letošních absolventů

01.08.2015 14:36 | Zprávy

Meč na rameni nejlepší studentky a téměř dvě stě čepic a klobouků vysoko nad hlavami jejích kolegů – to byly nejvýraznější symbolické okamžiky pátečního slavnostního vyřazení absolventů Univerzity obrany. Během závěrečného defilé vyřazených studentů burácely nad účastníky a hosty tradičního ceremoniálu v kasárnách Šumavská v Brně při nízkých průletech dvě letecké formace.

Univerzita obrany slavnostně vyřadila dvě stovky letošních absolventů
Foto: Univerzita obrany
Popisek: Univerzita obrany, logo.

Jednu z nejvýznamnějších událostí akademického roku jediné vojenské vysoké školy v České republice zahájil přehlídkou nastoupených jednotek ministr obrany Martin Stropnický. „Je to pro vás takový V-Day, protože skončily všechny hry a začal život,“ obrátil se šéf resortu na letošní absolventy a dodal: „Vybrali jste si profesi, která má smysl a budoucnost.“

Rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál Bohuslav Přikryl absolventům symbolicky podal mezigenerační ruku a naznačil jim, jak jednat v praxi, do níž mnozí právě nastupují: „Inteligence, přirozená míra sebevědomí, zdravý rozum a schopnost rozlišit dobré a špatné je víc, než jen pouhá znalost norem.“ Rektor–velitel také připomněl, že v právě končícím akademickém roce odstartovala UO nové studijní programy, které vycházejí vstříc požadavkům armády: „Naším produktem je vzdělaný voják, který je schopen reagovat na měnící se bezpečnostní výzvy,“ shrnul generál Přikryl.

Všech 197 vojenských absolventů školy bylo symbolicky vyřazeno prostřednictvím nejlepšího studenta Univerzity obrany, poručice Ing. Michaely Halické. Tu rektor-velitel Bohuslav Přikryl v přítomnosti ministra obrany a prvního zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálmajora Jiřího Balouna “pasoval“ univerzitním mečem před bojovým praporem školy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

22:33 MŽP: Nové vedení představilo zaměstnancům priority resortu

Shodit mediální nálepky, představit se tváří v tvář a jasně deklarovat, že základem nové etapy resor…