Upozornění na výskyt vztekliny na polské straně hranice

29.08.2017 9:11 | Zprávy

Na základě jednání dvojstranné českotěšínsko-těšínské komise pro bezpečnost jsme byli polskou stranou požádání o uvědomí obyvatel na české straně hranice o výskytu nebezpečného virového onemocnění – vztekliny.

Upozornění na výskyt vztekliny na polské straně hranice
Foto: pixabay.com
Popisek: pes, ilustrační foto

Varování se týká především majitelů psů, kteří rádi přecházejí se svými miláčky na procházky přes hranici. Tímto mohou vystavit nebezpečí nákazou své zvíře, ale podle nařízení Státní veterinární správy Polské republiky také může dojít ke kontrole platných očkování a mezinárodního průkazu zvířete v zájmovém chovu, které při překročení hranice musí mít chovat u sebe, tak jak to nařizují mezinárodní předpisy. Zvíře, které vstoupí do oblasti karantény, ji nesmí podle nařízení veterinární správy opustit.

Jde o prakticky o tříramenné území ve středu města kousek od nábřeží až po železniční kolej a z další strany po evangelický hřbitov. Území je označeno výstražnými tabulemi na dopravních značkách - viz fotografie:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Emisní povolenky

Také s nimi nesouhlasím a snad zavedeny nebudou. Ale upřímně, co může pro nás jejich nezavedení znamenat? Dost pochybuji, že když je nezavedeme, EU nad tím jen mávne rukou.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Letiště Praha zvýšilo provozní zisk na 5,1 miliardy korun

16:13 Letiště Praha zvýšilo provozní zisk na 5,1 miliardy korun

Společnost Letiště Praha vykázala v roce 2025 provozní zisk EBITDA ve výši 5,1 miliardy korun.