Úpravy silnic zlepší komfort a bezpečnost návštěvníků na Dolní Moravě

20.06.2017 17:38

Stále se zvyšující zájem turistů o středisko na Dolní Moravě způsobuje velké dopravní komplikace. Pardubický kraj proto plánuje ve dvou etapách zajistit zokruhování silnice III/31227, čímž se uleví přetíženým jednosměrným silnicím, na kterých vznikají nezřídka komplikace. Investor navíc plánuje vybudovat nedaleko Hotelu Vista velkokapacitní parkovací dům. Zahájení první etapy rekonstrukce plánuje kraj na rok 2018. Připravuje však také další opatření, která povedou ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu.

Úpravy silnic zlepší komfort a bezpečnost návštěvníků na Dolní Moravě
Foto: pardubickykraj.cz
Popisek: Pardubický kraj
reklama

„V současné době je silnice vedoucí od spodního parkoviště U Slona jednosměrná. Naším cílem je její rozšíření na požadované parametry obousměrné komunikace. Součástí bude na většině úseku také chodník pro pěší, který zde v současné době chybí,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Druhá etapa, jejíž zahájení plánujeme na rok 2019, zahrnuje rozšíření a další nezbytné úpravy silnice v úseku od Hotelu Vista kolem stanice Horské služby, lanového parku a dále směrem k parkovišti a konečné autobusu,“ sdělil hejtman s tím, že v současné je zpracovávána projektová dokumentace na celý projekt.

 „Chceme obci maximálně pomoci a toto je jedna z možností. Musíme si uvědomit, že v letních měsících navštíví středisko i přes sedm tisíc návštěvníků za den a stávající infrastruktura na to není připravena,“ dodal hejtman Netolický.

Kraj také připravuje instalaci bezpečnostních prvků a dopravního značení s cílem zlepšit bezpečnost chodců a dalších návštěvníků střediska. Celkově je na zpracování projektu a zajištění bezpečnostních prvků vyčleněno v rozpočtu kraje pět milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Magistrát má nový videopořad s názvem Pražská zastavení

21:20 MHMP: Magistrát má nový videopořad s názvem Pražská zastavení

Pod názvem Pražská zastavení připravil pražský magistrát nový nepolitický videopořad. Jedná se o sér…