Úřad pro ochranu osobních údajů: Senát vzal na vědomí výroční zprávu Úřadu za rok 2020

15.06.2021 13:30

Senát Parlamentu České republiky vzal na 12. schůzi konané 10. června na vědomí výroční zprávu Úřadu pro ochranu osobních údajů za rok 2020.

Úřad pro ochranu osobních údajů: Senát vzal na vědomí výroční zprávu Úřadu za rok 2020
Foto: uoou.cz
Popisek: Úřad pro ochranu osobních údajů - logo

Před projednáním v plénu Senátu Parlamentu České republiky mu výroční zprávu Úřadu pro ochranu osobních údajů za rok 2020 doporučil vzít na vědomí Výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu, Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice a Ústavně-právní výbor. 

Podle § 57 odst. 1 zákona č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, obsahuje výroční zpráva zejména informace o kontrolní činnosti, informace o stavu v oblasti zpracování a ochrany osobních údajů v České republice a zhodnocení ostatní činnosti Úřadu, včetně dozoru nad zpracováním osobních údajů podle hlavy II tohoto zákona. Podle § 57 odst. 2 zákona č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, předkládá předseda Úřadu výroční zprávu Parlamentu a vládě do 3 měsíců od skončení rozpočtového roku.

S ohledem na další body jednání 12. schůze Senátu byl projev předsedy Úřadu v Senátu při projednávání výroční zprávy zkrácen.

Původní, nezkrácená verze projevu: Projev předsedy J. Kauckého v Senátu 10. 6. 2021 k příležitosti projednávání výroční zprávy Úřadu za rok 2020 ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní fond životního prostředí: Po nedávné modernizaci odstraňuje úpravna vody Želivka z pitné vody i farmaka nebo pesticidy

16:11 Státní fond životního prostředí: Po nedávné modernizaci odstraňuje úpravna vody Želivka z pitné vody i farmaka nebo pesticidy

V současné době úpravna vody Želivka zásobuje přibližně 1,3 milionů obyvatel v Praze, ve Středočeské…