Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových je spokojen s novelou, kterou včera schválili poslanci

20.01.2016 7:34

Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky včera na svém jednání schválila novelu zákona č. 219/2000 Sb., o majetku České republiky a jejím vystupování v právních vztazích (zákon o majetku státu).

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových je spokojen s novelou, kterou včera schválili poslanci
Foto: ÚZSVM
Popisek: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

„Schválení novely velmi vítám. Je prvním krokem k situaci běžné ve většině zemí Evropy,“ prohlásila k dnešnímu jednání sněmovny generální ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Kateřina Arajmu. Novela zákona o majetku státu mj. přinese koncentraci nepotřebného majetku organizačních složek státu a státních organizací na jedno místo, a to k tomuto účelu specializovanému Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

„Státní instituce totiž na rozdíl od ÚZSVM nemají jako hlavní náplň své činnosti nakládání s nepotřebným majetkem státu,“ dodala Kateřina Arajmu s tím, že současný stav, kdy státní subjekty nakládají s nepotřebným státním majetkem prostřednictvím realitních kanceláří či jiných nestátních subjektů, anebo nechávají mnoho let zcela neužívaný, považuje za nehospodárný a kontraproduktivní. „Proto uvítáme, když nám jednotlivé organizační složky státu budou co nejdříve převádět pro sebe nepotřebné majetky,“ uzavřela.

Díky novele bude také ÚZSVM  moci dražit svůj majetek vlastními zaměstnanci, což přinese úsporu státnímu rozpočtu, protože to zamezí využívání služeb externích dražebníků. Mezi další přínosy novely patří možnost převést administrativní budovy užívané státní institucemi do správy ÚZSVM, a to po vzoru, který je běžný v zahraničí, či uzákonění již existujícího Centrálního registru administrativních budov.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ERV Evropská pojišťovna: Při srážce na sjezdovce může jít o velké peníze

11:32 ERV Evropská pojišťovna: Při srážce na sjezdovce může jít o velké peníze

Podle průzkumu NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu vyráží na hory v období jarních prázdnin 57 % lyžařů…