Úřad vlády: Informační systém VaVaI má potíže s provozem

04.06.2016 22:00

Informační systém výzkumu, experimentálního vývoje a inovací (IS VaVaI) je informační systém veřejné správy zajišťující shromažďování, zpracování, poskytování a využívání údajů o výzkumu, vývoji a inovacích podporovaných z veřejných prostředků. Tento systém byl dlouhodobě zajišťován formou outsourcingu poskytovaného konsorciem dodavatelů složeným z Českého vysokého učení technického v Praze a společnosti Infoscience Praha s.r.o. Smlouva na zajištění služeb podpory provozu IS VaVaI byla uzavřena na dobu určitou, a to na dobu do 31. 5. 2016.

Úřad vlády: Informační systém VaVaI má potíže s provozem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad vlády, ilustrační foto
reklama

Přestože Úřad vlády ČR podnikl významné úsilí ve snaze zajistit další trvání služeb podpory provozu IS VaVaI, nepodařilo se s konsorciem dodavatelů dosud nalézt shodu na podmínkách dalšího provozování systému. Důvodem jsou cenové podmínky nabízené členy konsorcia dodavatelů za předmět plnění veřejné zakázky, přičemž se jedná o hodnoty v řádu mnoha desítek milionů korun nad rámec předpokládané hodnoty veřejné zakázky.

Jednací řízení bez uveřejnění na zadání veřejné zakázky, jejímž předmětem je i zajištění služeb provozu IS VaVaI, nadále probíhá, přičemž aktuálně jsou cenové podmínky indikativní nabídky konsorcia podrobovány expertnímu zkoumání. Z tohoto důvodu nebude dosavadní technické řešení IS VaVaI nadále k dispozici a Úřad vlády ČR pracuje na náhradním způsobu zajištění přístupu k databázi údajů v oblasti výzkumu, experimentálního vývoje a inovací, který by měl být k dispozici v krátké době. Současně Úřad vlády ČR podniká další kroky pro řešení této oblasti koncepčním způsobem.

Za případné způsobené obtíže se uživatelům IS VaVaI omlouváme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravskoslezský kraj: Podnikatelům z regionu pomohou vouchery na rozjezd, nový design nebo inovace

19:27 Moravskoslezský kraj: Podnikatelům z regionu pomohou vouchery na rozjezd, nový design nebo inovace

Moravskoslezský kraj podpoří celkem 31 podnikatelských projektů v regionu. Prostřednictvím takzvanýc…