Úřad vlády opět zpřístupnil Benešovu vilu veřejnosti

31.07.2016 17:29 | Zprávy

Ve dnech 30. a 31. července 2016 si mohli návštěvníci opět prohlédnout Vilu Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí se zahradou a přilehlým parkem. Víkend otevřených dveří navštívilo 578 zájemců o prohlídku.

Úřad vlády opět zpřístupnil Benešovu vilu veřejnosti
Foto: Radek Kraus
Popisek: Benešova vila

Návštěvníci prošli v komentovaných prohlídkách vilu i zahradu, která je odborníky ceněna především jako jedna z mála dochovaných zahrad 30. let 20. století v České republice. Ve vile si mohli vychutnat pohled na obytnou halu, ve které manžele Benešovi trávili chvíle odpočinku i přijímali návštěvy, jídelnu s původním nábytkem či předměty ze sbírek paní Hany Benešové. V prvním patře byli návštěvníci seznámeni s proslulou pracovnou prezidenta Beneše známou také z dobových fotografií a ložnicí, v níž 3. září 1948 zemřel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Před 25 lety vyrobil Temelín první elektřinu. Pomohl ušetřit přes 270 milionů tun emisí

14:19 ČEZ: Před 25 lety vyrobil Temelín první elektřinu. Pomohl ušetřit přes 270 milionů tun emisí

Přesně před 25. lety, 21. prosince 2000 o půl deváté večer, připojili energetici nejvýkonnější český…