Úřad vlády při příležitosti oslav vzniku Československa zpřístupní Kramářovu vilu

22.10.2019 15:39

V pondělí 28. října 2019 bude veřejnosti zpřístupněna Kramářova vila, nacházející se v pražských Letenských sadech. Tento objekt, patřící Úřadu vlády ČR, se pro návštěvníky otevírá při slavnostní příležitosti oslavy Dne vzniku samostatného Československa. Vila bude pro zájemce z řad veřejnosti otevřena od 9 do 17 hodin.

Úřad vlády při příležitosti oslav vzniku Československa zpřístupní Kramářovu vilu
Foto: vlada.cz
Popisek: Kramářova vila během otevření pro veřejnost
reklama

Kramářova vila, jejíž stavbou byl pověřen vyhlášený vídeňský architekt Friedrich Ohman spadá pod správu Úřadu vlády ČR od roku 1952. V devadesátých letech byla kompletně zrekonstruována a od roku 1998 slouží jako rezidence předsedy vlády České republiky. Vila tak pravidelně hostí významné světové státníky a je místem protokolárních přijetí předsedy vlády.

Pro návštěvníky je připraven zajímavý výklad nejen o interiéru a uměleckých předmětech umístěných ve vile, ale rovněž i o jejím současném využití. K vidění bude například jídelna zdobená byzantskými motivy, pracovna Karla Kramáře či kulečníkový sál ve staroruském stylu. Průvodci ovšem návštěvníky obvykle upoutají i působivým příběhem prvních majitelů vily, manželů Kramářových.

Prohlídky budou probíhat v organizovaných skupinách, přičemž jedna prohlídka potrvá přibližně 40 minut. Jednotlivé exkurze budou ukončeny na zahradě, kterou si zájemci mohou samostatně projít a užít si netradiční výhled na řeku Vltavu i panorama Prahy. Návštěvníci budou mít rovněž příležitost prohlédnout si nově zrekonstruovanou terasu Kramářovy vily.

Poslední dny otevřených dveří pořádané Úřadem vlády ČR se uskuteční v den státního svátku 17. listopadu 2019 při příležitosti oslav 30. výročí sametové revoluce. V tento slavnostní den bude pro veřejnost zpřístupněn Hrzánský palác na Hradčanech a Lichtenštejnský palác na pražské Kampě.

Termín
28. října 2019

Čas
9:00 – 17:00 hodin
(poslední komentovaná prohlídka začne v 16:00 hodin)

Místo
Kramářova vila, Gogolova 212/1, Praha 1

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VLS: Vánoční stromky z Ralska míří již popatnácté do dětských domovů na Liberecku

20:32 VLS: Vánoční stromky z Ralska míří již popatnácté do dětských domovů na Liberecku

Lesníci VLS z Ralska příští pondělí a úterý rozvezou do osmi dětských domovů na Liberecku na tři des…