Úřad vlády šetří, tři roky po sobě opakovaně snížil náklady na své hospodaření

06.06.2017 21:10

Úřad vlády ČR se důrazně ohrazuje proti lživému tvrzení předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Ten v rozhovoru pro deník Právo zkritizoval Úřad vlády ČR kvůli údajné nehospodárnosti. Úřad vlády přitom, jak vyplývá i z pravidelně zveřejňovaných výročních Zpráv o činnosti Úřadu vlády, zavedl za současné vlády účinná úsporná opatření. Pro vedení Úřadu vlády ČR je šetrná správa a snižování provozních nákladů jednou z hlavních priorit.

Úřad vlády  šetří, tři roky po sobě opakovaně snížil náklady na své hospodaření
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Strakovy akademie

Díky těmto úsporným opatřením se náklady na hospodaření Úřadu vlády ČR za vlády Bohuslava Sobotky již tři roky po sobě snižují. Z celkového objemu rozpočtu ve výši 1 011,5 milionu korun, který měl úřad v roce 2016 k dispozici, vyčerpal během loňského roku celkem 873,4 milionu korun, tedy jen 86,3 %.

U žádné z rozpočtových položek Úřad vlády nepřekročil předpokládanou částku. Jen na energiích se podařilo meziročně ušetřit 1,7 milionu korun, tj. o cca 36 procent méně oproti původnímu plánu. Například v oblasti poradenských, konzultačních a právních služeb ušetřil Úřad vlády oproti schválenému rozpočtu na rok 2016 40 procent nákladů.

Tvrzení Andreje Babiše pro deník Právo je tedy zjevně nepravdivé. Svými neuváženými a nepodloženými výroky předseda hnutí ANO poškozuje dobré jméno Úřadu vlády ČR a znehodnocuje i práci všech jeho zaměstnanců.

Výroční zprávy o hospodaření jsou zveřejněny na webové stránce Úřadu vlády ČR na adrese http://www.vlada.cz/cz/urad-vlady/zpravy-o-cinnosti-uvcr/zpravy-o-cinnosti-uradu-129680/.

reklama

autor: Tisková zpráva

Klára Kocmanová byl položen dotaz

Proč jsou veřejné charitativní sbírky daněny?

Sbírku na Martínka chcete sice od daně osvobodit, což je super, ale mě šokovalo, že jde o výjimku. Není to nelidské danit pomoc potřebným? Hodláte s tím něco dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Opravená fasáda teplického nádraží se odhaluje v plné kráse

16:13 Správa železnic: Opravená fasáda teplického nádraží se odhaluje v plné kráse

První část rekonstrukce nádražní budovy v Teplicích se chýlí ke konci. Z památkově chráněného objekt…