Ústecký kraj představil partnery zimní olympiády dětí a mládeže i oficiální olympijské oblečení

15. 12. 2015 20:58

Sedmadevadesát sportovců a trenérů včetně vlajkonoše budou tvořit reprezentaci Ústeckého kraje na zimní olympiádě dětí a mládeže (ODM), která proběhne na pěti místech regionu od 17. do 22. ledna 2016. Na tiskové konferenci pořádané v sídle krajského úřadu za účasti hejtmana a současně předsedy řídícího výboru ODM Oldřicha Bubeníčka, zástupců Českého olympijského výboru (ČOV) a partnerů zimní olympiády to řekla náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová, která je mimo jiné i předsedkyní organizačního výboru olympiády.

Ústecký kraj představil partnery zimní olympiády dětí a mládeže i oficiální olympijské oblečení
Foto: ČT
Popisek: Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček
reklama

Jana Vaňhová informovala také o ubytovacích kapacitách pro sportovce i jejich doprovod, o stravování účastníků i připraveném doprovodném programu. „Jen v rámci rekonstrukcí ubytovacích zařízení pro sportovce investoval kraj přes 15 milionů korun,“ dodala s tím, že pro všechny přítomné je připravena brožura s konkrétními informacemi o nabídkách ubytování i volnočasových aktivitách. „Naší snahou je, aby se olympiáda v očích dětí pro ně stala tou velkou, skutečnou a opravdovou, proto uvítáme všechny diváky, kteří přijdou mladé sportovce podpořit v jejich zápolení,“ řekla Jana Vaňhová. Hejtman Oldřich Bubeníček popřál všem účastníkům nejen hodně štěstí, ale především dobré zimní počasí s dostatkem sněhu.

Projekt ODM, který pochází z dílny ČOV, kladně zhodnotil i sportovní předseda ČOV Martin Doktor. „Pro děti je to skvělý zážitek se vším, co k olympiádě patří, a já sám se na ni moc těším,“ uvedl. Skikrosař a reprezentant v alpském lyžování Tomáš Kraus, který pochází z Děčína, zavzpomínal na své tréninkové a sportovní zážitky na Telnici a Klínovci. „Mám dvě děti a jsem rád, že podobné akce navigují mládež tím správným směrem,“ dodal.

Pozitivní slova i činy zazněly také z řad sponzorujících partnerů. „Naše partnerství skvěle zapadá do projektu naší společnosti, který nese název Kraj s lepší vyhlídkou. Olympiáda dětí a mládeže Ústeckému kraj k lepší vyhlídce výrazně pomůže,“ vysvětlil partnerství za Severočeské doly a.s. Lukáš Kopecký. Za účasti zástupkyně sponzora ŠKODA AUTO a.s. Kateřiny Davidové předala Pavlína Micková ze společnosti OKIM s.r.o. do rukou hejtmana klíče od pěti vozů značky Škoda, které budou pořadatelům k dispozici až do konce olympiády.

Vedle maskota Bambu, který nemohl na prezentaci chybět, představili organizátoři akce také oficiální oblečení olympiády pro delegaci Ústeckého kraje, které nese vkusně sladěné barevné symboly loga ODM 2016.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Technologická agentura: Evaluační činnost v roce 2019

22:11 Technologická agentura: Evaluační činnost v roce 2019

Technologická agentura ČR (TA ČR) v průběhu roku 2019 realizovala hodnocení čtyř programů účelové po…