Ústecký kraj se intenzivně připravuje na obnovu regionu

06.05.2020 9:15

V Ústeckém kraji vzniká Akční plán opatření pro období 2020 – 2021 ke zmírnění dopadů pandemie koronaviru na rozvoj kraje. Návrh Plán obsahuje jak možnosti poradenství těm nejohroženějším, tak cílené aktivity pro znovunastartování ekonomiky, včetně vypsání nových dotačních titulů.

Ústecký kraj se intenzivně připravuje na obnovu regionu
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústecký kraj, logo.
reklama

Okamžitá opatření určená pro nejbližší měsíce se zaměřují na informování a metodickou podporu podnikatelům, obcím a dalším. K tomu slouží nový portál OBNOVA KRAJE (ZDE), kde lze nalézt přehledy, odkazy a kontakty na potřebná ministerstva, instituce i místní poradenství. Byl také vyhlášen dotační program na podporu malých podnikatelů a kraj zahájil marketingovou kampaň na podporu domácího cestovního ruchu.

„O návrhu opatření jsme vedli diskuzi s obcemi a dalšími partnery. Možností je celá řada. V rámci plánovaných opatření chceme pomoci menším obcím s vybavením ochrannými prostředky, zásobníky na desinfekce nebo třeba bezdotykovými teploměry. Jako možnost poděkování pracovníkům v první linii a zároveň podporu místního cestovního ruchu plánujeme vouchery na pořízení zvýhodněných vstupenek a poukazů např. do místních zoologických zahrad, zábavních parků, muzeí a na další atraktivní místa,“ popsal některé ze záměrů náměstek pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš.

Dále se předpokládá posílení investiční činnosti financované především z evropských fondů, úspory na provozu budov Ústeckého kraje zavedením energetického managementu, pomoc obcím s projektovou přípravou na období 2021+. V návaznosti na současná i případná budoucí omezení kraj plánuje podporu zavádění on-line prostředků komunikace v zařízeních sociálních služeb a také inovací a on-line výuky ve školství.

Významným oborem, do kterého bude podpora směřovat, je cestovní ruch. Kromě marketingových aktivit vzniká dotační program na podporu poskytovatelů ubytovacích služeb. Měl by být vyhlášený tak, aby prostředky z něj mohli žadatelé využít k investicím před sezónou 2021. Dále je připravený program na podporu audiovizuální tvorby v Ústeckém kraji, který v případě místního natáčení zlepší povědomí o kraji, ale především podpoří místní podnikatele, u kterých budou filmaři nakupovat služby. Kromě toho se v rámci investiční činnosti dokončí úseky Labské stezky a kraj také podpoří budování Pánevní cyklotrasy či vznik trialparků.

Další opatření směřují k podpoře regionální produkce a také k posílení komunitního života v regionu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letiště Praha: Sportovní víkend s běžeckým závodem přímo na dráze

14:21 Letiště Praha: Sportovní víkend s běžeckým závodem přímo na dráze

Letiště Václava Havla Praha otevřelo na celé léto Runway Park, který nabízí během víkendů všem návšt…