V Pardubické nemocnici byla otevřena nová centrální odběrová místnost

04.05.2017 12:38

Pardubická nemocnice připravila novinku pro zlepšení komfortu pacientů. V pavilonu oddělení klinické biochemie a diagnostiky byla otevřena nová centrální odběrová místnost. Pracoviště, které bude sloužit k odběrům biologického materiálu – krve pacientů, bylo uvedeno do provozu v tomto týdnu.

V Pardubické nemocnici byla otevřena nová centrální odběrová místnost
Foto: nempk.cz
Popisek: Krajská nemocnice Pardubice

„Touto změnou ušetříme čas lidem čekajícím na vyšetření v ambulancích. Zejména v ranních a dopoledních hodinách sem dochází řada pacientů, kteří přicházejí pouze na odběr krve. Nyní budou směřovat do centrální odběrové místnosti, což bude mít pozitivní vliv na chod ambulancí,“ řekla ředitelka Pardubické a Chrudimské nemocnice Štěpánka Fraňková.

Centrální odběrová místnost nebude sloužit pouze ambulantním pacientům Pardubické nemocnice, kteří se dostaví na plánovaný odběr s vyplněnou žádankou. Tohoto pracoviště mohou využít rovněž pacienti externích poskytovatelů ambulantních zdravotních služeb.

„Vznikem centrální odběrové místnosti se zároveň i zefektivní provoz v nemocnici. Dosud lidé na plánované odběry krve docházeli do jednotlivých ambulancí, odkud se vzorky následně musely dopravit na laboratorní vyšetření na oddělení klinické biochemie a diagnostiky. Nyní už budou odběry probíhat přímo v budově laboratoře,“ uvedla ředitelka Fraňková.

Odběrová místnost je umístěna v přízemí pavilonu oddělení klinické biochemie a diagnostiky (budova č. 26). Provozní doba je každý všední den od 7.00 do 15.00 hodin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český telekomunikační úřad: Rozhodnutí ve sporu o velkoobchodní ceny dat

22:35 Český telekomunikační úřad: Rozhodnutí ve sporu o velkoobchodní ceny dat

V první prázdninové monitorovací zprávě informujeme o pravomocném rozhodnutí ČTÚ ve sporu mezi spole…