V Praze se uskuteční premiérský summit zemí Visegrádské skupiny, hostem bude prezidentka Korejské republiky

23.11.2015 18:50

Ve čtvrtek 3. prosince 2015 se v Praze uskuteční summit premiérů zemí Visegrádské skupiny, které nyní předsedá Česká republika. Vrcholného setkání lídrů středoevropského regionu se zúčastní také prezidentka Korejské republiky Pak Kun-hje.

V Praze se uskuteční premiérský summit zemí Visegrádské skupiny, hostem bude prezidentka Korejské republiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha

Tématem jednání předsedů vlád České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska bude příprava prosincové Evropské rady. Ministerští předsedové budou diskutovat o aktuální situaci v oblasti migrace, požadavcích Velké Británie na reformu Evropské unie, pokroku na vytvoření energetické unie a vztazích se třetími zeměmi. Jednání premiérů zemí V4 s Korejskou prezidentkou pak budou dominovat témata vzájemných vztahů Jižní Koreje s V4, respektive EU.

Česká republika předsedá zemím Visegrádské skupiny od července 2015. Během svého ročního předsednictví pokračuje v dobré tradici ostatních zemí regionu, které během svých předsednictví rovněž pozvaly na summity významné hosty. Summity pod taktovkou Slovenska navštívili švýcarský a francouzský prezident. Maďarsko zase hostilo tehdejšího předsedu Evropské komise José Manuela Barrosa. Summit se bude odehrávat v prostorách Černínského a Lichtenštejnského paláce a Hotelu Hilton.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Porotu zaujal inovativní léčebný pavilon pro děti u Macochy

11:19 ČEZ: Porotu zaujal inovativní léčebný pavilon pro děti u Macochy

Výstavba nového pavilonu Dětské léčebny se speleoterapií v Ostrově u Macochy byla vybrána hodnotitel…