V boji s plastovým znečištěním EU obětuje kelímky, brčka i uchošťoury

28.05.2018 14:21 | Zprávy

Evropská komise zveřejnila návrh nové směrnice, která má omezit dopady plastového znečištění. Mimo jiné navrhuje zákaz některých jednorázových plastů, jakou jsou příbory, brčka či talíře, pro něž již dnes existují dostupné šetrnější alternativy. Než vstoupí směrnice v platnost, musí ji schválit členské státy EU a Evropský parlament.

V boji s plastovým znečištěním EU obětuje kelímky, brčka i uchošťoury
Foto: Greenpeace ČR
Popisek: Greenpeace ČR, logo.

Komise návrhem nové legislativy reaguje na alarmující vědecká data o množství a všudypřítomnosti plastového znečištění. Za omezení jednorázových plastů se navíc po celé Evropě vyslovily statisíce lidí. Jen v Česku výzvu evropským ministrům Plast je past podepsalo do konce loňského listopadu téměř 50 tisíc lidí.

Nová směrnice má za cíl předcházet a redukovat dopady určitých plastů na životní prostředí, především pak na moře a oceány. Za tímto účelem přináší různá opatření řešící problematiku jednorázových plastů - od zákazů plastů přes jejich redukci a lepší značení až po rozšířenou odpovědnost výrobců za obaly jejich výrobků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Martin Dvořák byl položen dotaz

Bez svobody slova není demokracie

To máte svatou pravdu, ale proč tedy nerespektujete názory druhých? Myslím těch, co s vámi nesouhlasí. Proč je shazujete, urážíte a najímáte lidi jako Foltýn nebo vůbec celý ten váš slavný boj proti dezinformacím? Vždyť to není opět nic jiného než snaha umlčet ty, co s vámi nesouhlasí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Metropole potřebuje odvahu k reformám

13:21 Hospodářská komora: Metropole potřebuje odvahu k reformám

Aby Praha udržela tempo rozvoje a dohnala deficity, je nezbytná odvaha a zjednodušení regulací i byr…