V jihlavské zoo pokřtí mláďata tygrů sumaterských

16.06.2018 14:20

Kmotrem dvou mláďat tygřice Činty se stane písničkář a hudebník Jan Pokorný neboli Pokáč.

V jihlavské zoo pokřtí mláďata tygrů sumaterských
Foto: zoojihlava.cz
Popisek: ZOO Jihlava
reklama

V neděli 24. června proběhne v jihlavské zoologické zahradě jedna z nejvýznamnějších událostí letošního roku. Dvě mladé slečny tygrů sumaterských pokřtí jihlavský hudebník a písničkář Jan Pokorný, známý pod přezdívkou Pokáč.

„Oficiální křest tygřích koťat proběhne v 13.30 hodin v prostorách parčíku před pavilonem šelem. Součástí křtu bude také losování výherců tygřího kvízu a prodejní výstava obrazů tygřat od studentů SUPŠ Helenín,“ přiblížil mluvčí jihlavské zoologické zahrady Martin Maláč.

Tygří slečny se narodily letos, přesně na den pátých narozenin jejich matky Činty, 28. března. Jejich otcem je nyní šestiletý tygří samec Dandys, který žije v brněnské zoo a do konce letošního dubna byl na půl roku do Jihlavy zapůjčen.

Jak se budou mladé tygří slečny jmenovat, zatím nechce Jan Pokorný prozradit. „Zajímavostí je, že Pokáč dělal několikrát předskokana zpěváku Tomáši Klusovi, který se před pěti roky stal kmotrem matky malých tygřat a tygřice Činty. Jméno Cinta nebo Činta, které jí vymyslel a dal, znamená v indonéštině láska,“ doplnil Martin Maláč.

Skoro po celý den, od 10 do 16 hodin, budou v jihlavské zoologické zahradě probíhat hry a soutěže s tygří tematikou pro děti i dospělé. Nebude chybět ani fotokoutek s možností vyfotit se v tygřím kostýmu. Od 16 hodin proběhne také koncert Pokáče, a to na louce u dravců nedaleko Australské farmy.

Více informací najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj loni zaznamenal historicky nejvyšší návštěvnost

22:31 Jihočeský kraj loni zaznamenal historicky nejvyšší návštěvnost

Jihočeský kraj loni zaznamenal rekordní, historicky nejvyšší návštěvnost hromadných ubytovacích zaří…