O vítězi rozhodla svými hlasy výhradně veřejnost, tedy uživatelé automobilů. Proti podobným soutěžím zde měla veřejnost možnost se s většinou nominovaných automobilů svézt - respondenti si mohli vyzkoušet 33 vozů 17 značek. Celkem do soutěže přišlo 53 016 hlasů a o testovací jízdu požádalo 17 164 zájemců.
Soutěž si kladla za cíl podpořit zájem o nové vozy, které jsou bezpečnější, hospodárnější a ekologičtější. I přes každoroční prodej asi 170 000 nových osobních aut totiž činí průměrný věk vozového parku registrovaného v ČR téměř 14 let. To je ve srovnání se zeměmi původní evropské patnáctky téměř dvojnásobek. Z celkových 4,64 miliónu registrovaných vozidel v ČR v roce 2011 je téměř 61 % starších než 10 let a podíl vozidel starších 15 let přesahuje 32 %! A vozový park dále stárne.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva