VLS: Družstvo Lesů ČR z Konopiště vyhrálo Lesnickou všestrannost 2015

28.06.2015 21:37

Václav Hlaváček, Miroslav Kadlec a Zdeněk Záhořík z lesního závodu Lesů České republiky Konopiště jsou pro letošní rok po všech stránkách nejlepšími lesníky. Alespoň podle výsledků soutěže Lesnická všestrannost 2015, kterou od středy 24. do čtvrtka 25. června pořádaly Vojenské lesy a statky ČR, s.p. (VLS) v areálu střelnice v Lučinách v Doupovských horách na Karlovarsku. Odborným partnerem akce, které se zúčastnilo deset tříčlenných družstev z různých lesnických organizací z Česka i Slovenska, byla lesnická a dřevařská fakulta České zemědělské univerzity.

VLS: Družstvo Lesů ČR z Konopiště vyhrálo Lesnickou všestrannost 2015
Foto: vls.cz
Popisek: Vojenské lesy a statky ČR, s. p. - logo

Za vítězi z Konopiště se na druhém místě umístili soutěžící lesní správy Dolní Lomnice hostující karlovarské divize VLS, bronz připadl jedinému zahraničnímu účastníkovi soutěže – družstvu slovenského státního podniku Vojenské lesy a majetky SR. „Výsledky však byly velmi vyrovnané a rozhodovaly drobnosti,“ dodal Milan Suk, ředitel divize VLS Karlovy Vary, která soutěž organizačně zajišťovala.

Závodníky během dvoudenního klání čekaly teoretické i praktické disciplíny. Teorii byla věnována především středa, kdy se porovnávaly znalosti z oboru ochrany lesa, dendrologie, semenářství a školkařství, ale také pěstování lesa, myslivosti, lesnické zoologie, či rybářství. Praktické dovednosti závodníci měřit ve střelbě z brokových i kulových zbraní, ale i třeba v hodu sekerou na cíl, či v řezání „kaprem.“

Soutěž Lesnická všestrannost obnovily VLS po několikaleté pauze. Její poslední ročník se konal v roce 2007 v Ralsku. „Zájem o letošní ročník nás mile překvapil a motivuje nás k úvahám o pravidelném pořádání. Lesnická všestrannost je jedinou tuzemskou akcí tohoto typu, kde si svoje znalosti a dovednosti mohou změřit lidé z praxe,“ dodal výrobní náměstek ředitele VLS Ing. Libor Strakoš, který letošní ročník slavnostně zahajoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní fond životního prostředí: Stovky veřejných budov po celém Česku budou spotřebovávat méně energie

22:45 Státní fond životního prostředí: Stovky veřejných budov po celém Česku budou spotřebovávat méně energie

Úspory energií v nemocnici v Novém Městě na Moravě, rekonstrukce hasičské zbrojnice v Nejdku nebo za…