VŠTE podepsala s ministerstvem průmyslu memorandum o spolupráci

31.10.2012 8:50

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích získala další impuls k rozvoji, když s Ministerstvem průmyslu a obchodu podepsala Memorandum o spolupráci a podpoře technických oborů. Dokument stvrdili ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba a pověřený rektor Marek Vochozka.

VŠTE podepsala s ministerstvem průmyslu memorandum o spolupráci
Foto: VŠTE
Popisek: Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích

Obě instituce v něm například počítají s organizováním společných akcí a seminářů, výměnou informací prostřednictvím webových stránek nebo propagací duševního vlastnictví zvláště v souvislosti s inovacemi a uplatňováním výzkumných a vědeckých poznatků v praxi. Především pak mezi malými a středními podniky. Součástí dohody je i vzájemná výměna odborníků.

„Podpora technického vzdělávání je jednou z priorit Ministerstva průmyslu a obchodu. Snažíme se aktivně prosadit zvýšení investic firem do vybavení škol a posilování kapacity lidských zdrojů formou zvýšených odpočtů ze základu daně z příjmů právnických osob. Klademe ale také důraz na inovační potenciál vysokých škol a s tím související transfer technologií, kde velice oceňujeme dosavadní snahy VŠTE při spolupráci s firmami,“ říká Petr Očko, ředitel sekce fondů EU.

„Tohoto partnerství s ministerstvem průmyslu si velmi vážíme, protože vedle praktických kroků posiluje i prestiž a význam naší Techniky, která je nejmladší veřejnou vysokou školou v Česku,“ uvádí rektor Marek Vochozka.

VŠTE byla založena zákonem v roce 2006 a nyní na ní už působí přes 3500 studentů ve čtyřech bakalářských oborech – Ekonomika podniku, Konstrukce staveb, Stavební management a Technologie dopravy a přepravy. Na jaře 2013 k nim přibude pátý bakalářský obor Strojírenství, jehož akreditaci již škola získala. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr vnitra navštívil dvě požární zbrojnice v Libereckém kraji

16:34 Ministr vnitra navštívil dvě požární zbrojnice v Libereckém kraji

Ministr vnitra Mgr. Lubomír Metnar navštívil v doprovodu ředitele HZS Libereckého kraje plk. Ing. Lu…