VZP spouští edukační kampaň Aktivní diabetik

12.11.2012 10:09

Diagnózu diabetes mellitus vyslechne v České republice každý rok stále více lidí. V roce 2011 se léčilo 825 tisíc pacientů a z nich 240 tisíc má chronické komplikace.

VZP spouští edukační kampaň Aktivní diabetik
Foto: Hans Štembera
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna
reklama

Diabetes není zcela vyléčitelný, ale lze ho úspěšně léčit. Změní však životní rytmus jak diabetika, tak jeho rodiny. Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky proto spustila edukační kampaň Aktivní diabetik, která pacienty nabádá k aktivnímu přístupu k životu. Protože pacient, který se udržuje v kondici, se cítí dobře a může se věnovat své práci, rodině i svým koníčkům bez omezení.

Všeobecná zdravotní pojišťovna se preventivní edukační kampaní Aktivní diabetik rozhodla podpořit léčbu diabetu v České republice a rovněž zlepšit každodenní život diabetika. Kampaň je zaměřena především na pacienty ve věku nad padesát let, kteří chtějí žít déle a aktivněji než jejich předchůdci. Dnešní léčba diabetu jim umožňuje takový život prožít, ovšem za předpokladu, že budou předepsanou léčbu zodpovědně dodržovat a sami k tomu přidají aktivní přístup k životu. Aktivní diabetik je pacient, který se udržuje v kondici vhodnými sportovními aktivitami, správným stravováním a v neposlední řadě pozitivním přístupem.

V rámci preventivní kampaně spouští VZP ČR internetové stránky www.aktivnidiabetik.cz, kde se pacienti dozvědí potřebné informace o tomto onemocnění a jak mu předcházet. Mohou se inspirovat tipy na správné stravování nebo na vhodné sportovní aktivity. „Pro úspěšnou léčbu diabetu 2. typu je nutné změnit nejen jídelníček, ale celý životní styl,“ shrnuje cíl kampaně Věra Stejskalová, registrovaná nutriční terapeutka a jeden z odborných garantů kampaně.

Internetové stránky kampaně podpoří i tištěná brožura, ze které budou moci diabetici a jejich rodinní příslušníci čerpat informace pro svůj aktivní život s diabetem. Na kampani budou spolupracovat přední čeští odborníci v oblasti diabetu, nutriční specialisté či fyzioterapeuti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: VZP
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP opraví tramvajovou trať mezi náměstím I. P. Pavlova a Míru, pravidelnou jarní revizí projde i lanovka na Petřín

14:21 DPP opraví tramvajovou trať mezi náměstím I. P. Pavlova a Míru, pravidelnou jarní revizí projde i lanovka na Petřín

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v následujících týdnech opraví jednu z nejvytíženějších tramvajov…