VZP už digitalizuje dokumenty z celé Moravy

17.08.2013 13:56

VZP v minulých dnech úspěšně ukončila první etapu pilotní fáze projektu digitalizace dokumentů, který odstartoval na začátku června nejprve pro Regionální pobočku Brno.

VZP už digitalizuje dokumenty z celé Moravy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna

Od té doby bylo zpracováno již více než 124 tisíc dokumentů. Postupně byla do pilotní fáze zařazena i Regionální pobočka Ostrava. Se zapojením všech šesti regionálních poboček v celé České republice se počítá předběžně v prvním čtvrtletí roku 2014.

Regionální pobočky Brno a Ostrava obhospodařují všechny čtyři moravské kraje a Vysočinu. Jejich zapojení do pilotního projektu umožní v příštích měsících VZP otestovat systém digitalizace v plné zátěži – tedy v běžném neprázdninovém režimu.

Data a informace jsou pro VZP nepostradatelné a přijímá je jak v elektronické, tak v textové podobě. Tento stav bude trvat ještě řadu let – smluvní partneři pojišťovny ani plátci pojistného nemají zákonnou povinnost elektronické komunikace. Jen v červnu a v červenci bylo v rámci pilotního projektu digitalizace zpracováno 124 930 dokumentů.

Z dosavadních zkušeností vyplývá, že automatické vytěžování dokumentů (převážně strukturované formuláře) na digitalizační lince je nejen rychlejší, než jejich ruční „typování“, ale mnohonásobně se také snížila chybovost dat, která se dostávají do informačního systému VZP. V příštích měsících budou nadále dolaďovány veškeré detaily projektu a ověřována také návaznost všech systémů, které VZP při své činnosti využívá.

Mgr. Oldřich Tichý
vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčí

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: VZP

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VZP: Jak postupovat při výjezdu za prací do zahraničí

9:43 VZP: Jak postupovat při výjezdu za prací do zahraničí

Otázka týdne