Vánoce v ČT budou ještě pohádkovější než loni

18. 11. 2012 9:19

Česká televize nabídne letos o Vánocích jako jediná televize tři nové pohádky vlastní tvorby. Na Štědrý večer uvede premiéru pohádky Karla Janáka Dvanáct měsíčků, na Boží hod Šťastného smolaře režiséra Jiřího Stracha a před Silvestrem pohádku Víta Karase O pokladech. Během letošního 13denního vánočního programu odvysílá Česká televize celkem 58 pohádek s 350 pohádkovými postavami.

Vánoce v ČT budou ještě pohádkovější než loni
Foto: ČT
Popisek: Nové logo České televize
reklama

V premiérách pohádek se objeví známí „pohádkoví“ herci, i takoví, kteří si větší roli v pohádce ještě nezahráli. V pohádce Dvanáct měsíčků uvidíme například Veroniku Žilkovou, Romana Vojtka nebo Marii Majkusovou. Ve Šťastném smolaři si zahrají Filip Cíl, Martina Zábranská, Jiřina Bohdalová, Jiří Dvořák, Ondřej Vetchý, Dagmar Havlová a Ivan Trojan. V pohádce O pokladech se vedle Karla Heřmánka objeví Pavel Liška, Jan Budař, Vojtěch Dyk či David Švehlík.

„Vánoce v České televizi budou patřit především pohádkám. V letos 13denním vánočním programu jich uvedeme o 10 víc než loni, bezmála šedesát. Víc bude letos čertů i princezen, posílili jsme i v počtu králů, strašidel nebo čarodějnic,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Vánočním programem chce Česká televize dostát i svému mottu „vysílat v barvách diváků“. Kromě pohádek se tak diváci mohou těšit na pestrý program. Česká televize pro ně připravila premiéry i reprízy úspěšných filmů, zábavních show, výroční hudební koncerty, historické velkofilmy a výběr z nejlepších dokumentů.

„Ve vánočním programu České televize si přijde každý divák na své. Pořady klasických formátů najdou diváci spíše na Jedničce, netradiční formáty a tematické snímky na Dvojce. Typickým příkladem je silvestrovský program České televize. Kdo neholduje estrádám a zábavním show klasického formátu, přepne si na říznější humor silvestrovského programu Dvojky,“ vysvětluje Milan Fridrich, ředitel programu České televize.

Vánoční program na Jedničce bude patřit především premiérám a klasickým televizním formátům, jako jsou vrcholy letošních zábavních pořadů. Jedním z nich se bezesporu stane finálový tanec zábavně-tanečního pořadu StarDance vysílaný v sobotu před Štědrým dnem. Na Štědrý den se o zábavu postará Miroslav Donutil a zástupci české výpravy na Olympiádě v Londýně v pořadu Veselé vánoční (pří)hody 2012. Půlnoční mši bude Česká televize vysílat z kostela Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze.

Zájemce o tematické pořady a alternativní snímky přiláká Dvojka. Druhý program České televize nabídne pořady s vánoční a náboženskou tematikou, výběr z nejlepších dokumentů a několik snímků rázu filmového klubu.

Klasické i netradiční bude vysílání České televize i na Silvestra. Na Jedničce poběží v premiéře Nová silvestrovská show s Terezou Kostkovou a Alešem Hámou, silvestrovská Všechnopárty a pořad Vínečko dobré je. Dvojka nabídne silvestrovskou zábavu, která jde místy až na ostří nože – pořad Neshow s dvojicí Petr Cerha a Ondřej Havlík, Trapný večer souboru Dejvického divadla a hru Petra Čtvrtníčka Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? Břitkým humorem se nebude šetřit ani v sólových výstupech a scénkách pořadu Na stojáka.

Už v průběhu prosince potěší Česká televize milovníky hudby. Každou adventní neděli uvede Jednička v přímém přenosu sérii Adventních koncertů. Koncerty slouží také jako veřejná sbírka.

Z jejího výtěžku se podařilo od roku 1991 rozdělit mezi 85 neziskových organizací více než 145 milionů korun. Už od začátku prosince odvysílá ČT řadu výročních koncertů českých a slovenských hvězd z letošního roku – Michala Horáčka, Marty Kubišové, skupiny Olympic, Petry Janů a Miro Žbirky. Vánoční program potrvá od čtvrtka 20. prosince 2012 do úterý 1. ledna 2013.

Vlastní tvorby pohádek a jejich premiérového vysílání o letošních Vánocích využije Česká televize také k tomu, aby potěšila děti, které vyrůstají v dětských domovech. Tři premiérové pohádky jim promítne už předpremiérově 4. prosince v multiplexu Cinestar Anděl a posléze ještě v Brně a Ostravě. Při této příležitosti se děti potkají s herci a tvůrci těchto pohádek i postavičkami z pohádek České televize, například s Večerníčkem, Maxipsem Fíkem, Bobem a Bobkem nebo také s Křemílkem a Vochomůrkou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Česká televize
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR obnoví v lesích tři sta studánek a pramenů

16:14 Lesy ČR obnoví v lesích tři sta studánek a pramenů

Tři sta studánek a pramenů obnoví za 365 dní Lesy České republiky v rámci Programu 2025 Lesy pro živ…