Ve čtvrtek začne v Nemocnici Strakonice platit zákaz návštěv

9. 1. 2017 21:50

Téměř dvacetiprocentní nárůst akutních respiračních onemocnění během prvního lednového týdne v Jihočeském kraji nutí další nemocnice k vyhlášení zákazu návštěv. Po českobudějovické, táborské, jindřichohradecké zavádí stejné opatření také Nemocnice Strakonice.

Ve čtvrtek začne v Nemocnici Strakonice platit zákaz návštěv
Foto: Nemocnice Strakonice
Popisek: Nemocnice Strakonice.

Aktuálně připadá na 100 tisíc obyvatel jižních Čech 1440 nemocných lidí. Číslo se tak výrazně blíží hranici epidemie, která začíná při 1500 případech. „V populaci koluje chřipkový virus chřipky typu A. Momentální situaci v kraji hodnotíme jako období plošného šíření chřipkových a akutních respiračních onemocnění, přičemž v našem kraji stojíme těsně pod epidemickým prahem, celoplošně v rámci celé České republiky již byl práh epidemického výskytu  překročen,“ říká ředitelka epidemického odboru Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Jitka Luňáčková.

Ačkoliv patří Strakonicko s 1230 případy na 100 tisíc obyvatel k regionům s nejnižším výskytem akutních respiračních onemocnění, nechce Nemocnice Strakonice nic podcenit. „Zatím ještě nejde o chřipkovou epidemii, ale rostoucí počet nakažených nám nedává jinou možnost, kapacity oddělení jsou dosti naplněné. Proto jsme se rozhodli od čtvrtka 12. ledna nepovolovat návštěvy v celé nemocnici. Výjimkou budou závažné důvody, kdy primář oddělení či ošetřující lékař mohou návštěvu u pacienta umožnit na nezbytně nutnou dobu,“ doplňuje ředitel Nemocnice Strakonice Tomáš Fiala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Labe: Vodní nádrže – zásobárna vody i pojistka proti hydrologickým extrémům

9:45 Povodí Labe: Vodní nádrže – zásobárna vody i pojistka proti hydrologickým extrémům

Hospodaření s vodou na vodních nádržích můžeme přirovnat k hospodaření dobře fungující rodiny. Stejn…