Vedení DPP mění organizační strukturu kvůli nespokojenosti s přípravou veřejných zakázek

23.09.2013 11:45

Vedení Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) od 1. 1. 2014 mění organizační strukturu – ze zrušené jednotky Zásobování vyčlení nový odbor Veřejných zakázek v přímém řízení ekonomického ředitele. Změna vychází z nespokojenosti vedení společnosti s fungováním procesu přípravy veřejných zakázek a v reakci na předchozí auditní zjištění.

Vedení DPP mění organizační strukturu kvůli nespokojenosti s přípravou veřejných zakázek
Foto: praha.eu
Popisek: Vítězný návrh nazvaný „JÁ MILUJU PRAHU!“

Celková změna struktury společnosti se dotkne úseku ekonomického, kde místo zrušené jednotky Zásobování bude vytvořena jednotka Obchodní. Cílem těchto výrazných změn je jednoznačně definovat kompetence a odpovědnosti za jednotlivé veřejné zakázky, posílit personální obsazení útvaru jak po stránce odborné, tak i početní. Stávající systém, kdy jednotliví pracovníci pouze administrují nadlimitní zakázky, je nevyhovující.

„Nově navržený systém je běžný ve většině velkých firem. Přinese mimo jiné lepší koordinaci při přípravě veřejných zakázek napříč celou společností s důrazem na osobní odpovědnost jednotlivých pracovníků,“ uvádí Milan Křístek, generální ředitel DPP.

Důvodem pro zrušení jednotky Zásobování a vytvoření jednotky Obchodní je významná změna v působnosti jednotky, a to vyjmutí řízení procesu přípravy veřejných zakázek do samostatného útvaru a převedení do přímého řízení ekonomického ředitele. Nová jednotka se bude orientovat na realizaci podlimitních zakázek formou poptávkových řízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SYNOT: Na Kyčerce startuje výstavba Vodního světa

14:18 SYNOT: Na Kyčerce startuje výstavba Vodního světa

V Resortu Kyčerka ve Velkých Karlovicích začala stavba nového areálu Vodního světa. Jde o další inve…