Velikonoční svátky v programu Českého rozhlasu

28.03.2013 12:49 | Zprávy

Tématu Velikonoc se budou průběžně věnovat ve svém vysílání všechny stanice Českého rozhlasu. Posluchači se dozví nejen o tradičních svátečních zvycích, ale mohou si poslechnout i rozhovory se zajímavými hosty nebo tipy na výlety, praktické rady i zprávy o stavu české dopravy během svátečních dnů.

Velikonoční svátky v programu Českého rozhlasu
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Český rozhlas Radiožurnál se bude věnovat historii i souvislostem velikonočních svátků například v pravidelném sobotním Křesťanském týdeníku. Stanice do programu zařadí informace o tradiční papežově velikonoční mši Městu a světu. 

Český rozhlas Dvojka připravil na velikonoční pondělí program složený z pravidelných pořadů všedního dne s nádechem Velikonoc, doplněný o pořady podtrhující sváteční charakter prvního dubnového pondělí. Slavnostní bohoslužba bude od 9.00 hodin vysílána přímým přenosem z Husova sboru Církve československé husitské v Mirovicích. Káže biskup Plzeňské diecéze Filip Štojdl.

Pondělní premiéra původní rozhlasové pohádky Radka Malého Matouš a mořská panna čeká na malé i velké posluchače ve 12.05 hodin. V příběhu o námořníkovi a jeho lásce k Poseidonově dceři hrají Anastázie Tomečková a Barbora Najdekrová. Režii měl Michal Bureš.

Večernímu programu bude dominovat přímý přenos charitativního koncertu Kuře na Dvojce projektu Pomozte dětem. Přímý přenos večera z Kavčích hor začne ve 20.00 hodin. Posluchači se mohou těšit na moderátory večera Marcelu Augustovou a Tomáše Hanáka, ale i na hudební vystoupení skupiny Kabát, Chinaski, Divokej Bill Tomáše Kluse, Xindla X a řadu dalších osobností a také na Petra Rychlého nebo Romana Vojtka, kteří svou účastí podpoří tento projekt.

Vysílání Českého rozhlasu Vltava nabídne ve velikonočním týdnu díla prodchnutá duchovní atmosférou tohoto období. V neděli je připraven ve 14.15 hodin Velikonoční komorní koncert - Záznam koncertu z kaple sv. Kingy v solném dole ve Wieliczce (Polsko). Velikonoční hudbu středověku v programu s názvem Crux (Kříž) zazpívají za doprovodu harfy členky souboru Peregrina s uměleckou vedoucí Agnieszkou Budzinskou-Bennet. V pondělí 1. 4. od 9.00 čekají posluchače Velikonoce na přání - Sváteční odpoledne podle výběru posluchačů bude uvádět Tomáš Černý, z dopisů posluchačů vybírat Jarmila Konrádová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Český rozhlas

Evropská unie si z našich peněz dělá bankomat

Souhlasím s tím, co tvrdíte, bohužel situace u nás je podle mě stejná. Stát podle mě není dobrý hospodář a nač u nás potřebujeme tolik politiků za takové peníze? Vždyť o řadě z vás není ani slyšet a řada z vás si práce poslance plete s cestovkou. Nebo to tak podle vás není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MZ: Označování alergenů v menzách prověřily kontroly

7:23 MZ: Označování alergenů v menzách prověřily kontroly

Krajské hygienické stanice provedly kontrolu v menzách vysokých škol.