Velvyslanci EU navštívili TA ČR

31.10.2018 7:36

Zástupci Technologické agentury ČR (TA ČR) se setkali ve čtvrtek 25. 10. 2018 s účastníky incomingové mise, která byla pořádána Stálým zastoupením ČR při EU. Této mise se zúčastnili kromě vybraných představitelů Evropské komise i velvyslanci některých členských států při EU (Finska, Portugalska, Belgie, Slovenska, Francie a Švédska), s cílem seznámit se více s inovacemi a digitalizací v ČR.

Velvyslanci EU navštívili TA ČR
Foto: TA ČR
Popisek: Technologická agentura České republiky (TA ČR)
reklama

TA ČR, zastoupena ředitelem Martinem Bunčekem, prezentovala zejména využívání synergií s unijním programem Horizont 2020 a zkušenosti s implementací nástroje Cofund a projektů s pečetí kvality "Seal of Excellence". Zároveň byly představeny i podněty plynoucí z těchto zkušeností jako vstup do debaty při přípravě Horizont Evropa.

V rámci návštěvy této delegace se předseda TA ČR Petr Konvalinka zúčastnil kulatého stolu s generálním ředitelem Evropské komise pro výzkum a inovace, panem Jean-Ericem Paquetem. Setkání se konalo v laserové výzkumné infrastruktuře ELI Beamlines v Dolních Břežanech a bylo zaměřeno především na prezentaci připravovaného nového rámcového programu Evropské komise pro výzkum, vývoj a inovace Horizont Evropa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Ombudsman loni řešil nejméně podnětů za posledních osm let

7:34 ČEZ: Ombudsman loni řešil nejméně podnětů za posledních osm let

Nespokojených zákazníků o třetinu ubylo.