Veřejný ochránce práv: Obecní úřad nesprávně informoval své klienty o možnostech získat dávky pomoci v hmotné nouzi

07.09.2021 20:07 | Tisková zpráva

Sociální odbor obecního úřadu poskytoval svým klientům v tíživé sociální situaci pomocí předtištěného poučení chybnou informaci, že dávky pomoci v hmotné nouzi mohou získat pouze od pracoviště Úřadu práce ČR v místě evidovaného trvalého pobytu.

Veřejný ochránce práv: Obecní úřad nesprávně informoval své klienty o možnostech získat dávky pomoci v hmotné nouzi
Foto: ochrance.cz
Popisek: Veřejný ochránce práv - logo

Z dávek pomoci v hmotné nouzi lze získat opakované dávky příspěvek na živobytí a doplatek na bydlení zpravidla od krajské pobočky Úřadu práce ČR, v jejímž správním obvodu má žadatel evidováno místo trvalého pobytu. Pomocí tzv. postoupení z důvodu vhodnosti lze tyto dávky získat i u jiné krajské pobočky Úřadu práce ČR, zejména pokud v jejím správním obvodu žadatel fakticky bydlí. Aby tam žadatel získal další dávku pomoci v hmotné nouzi mimořádnou okamžitou pomoc, není ani třeba uvedeného postoupení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč nejste ve vedení strany?

Pokud vím, ani jste se o to neucházel. Proč? Přijde mi, že jste dobrý politik a vaše plus je i v tom, že dokážete jednat se všemi, což ne každý v ANO dokáže

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MZV: Ministr Macinka na pracovní návštěvě Spojených států amerických

10:34 MZV: Ministr Macinka na pracovní návštěvě Spojených států amerických

Vicepremiér a ministr zahraničních věcí Petr Macinka navštíví ve dnech 3. až 5. února 2026 Washingto…