Veřejný ochránce práv: Úspěšně jsme ukončili projekt „Služba šitá na míru“

18. 8. 2018 14:23

Projekt byl zejména zaměřen na zmapování využívání opatření pro slaďování rodinného a osobního života s výkonem státní služby. Zvyšovali jsme proto povědomí o rovných příležitostech nejen mezi vedoucími služebních úřadů, ale také mezi státními zaměstnanci a zaměstnankyněmi. V oblasti slaďování chce jít Kancelář ombudsmana dalším zaměstnavatelům ve veřejné správě příkladem. Proto jsme hledali cesty, jak častou náročnou a odpovědnou práci v Kanceláři upravit potřebám všech zaměstnanců a zaměstnankyň.

Veřejný ochránce práv: Úspěšně jsme ukončili projekt „Služba šitá na míru“
Foto: ochrance.cz
Popisek: Veřejný ochránce práv - logo

Projektové aktivity zaměřené na státní službu

V roce 2017 jsme na většině ministerstev realizovali rozsáhlý výzkum zaměřený na problematiku sladění osobního a rodinného Pořádali jsme také dvoudenní mezinárodní konferenci a workshop pro státní tajemníky a tajemnice ministerstev. Z konference byl vydán dvojjazyčný sborník.

Na základě získaných zkušeností ombudsmanka v červnu 2018 formulovala 10 doporučení ve věci opatření pro sladění rodinného a osobního života s výkonem služby. Doporučení rozeslala všem služebním úřadům v zemi.

Připravili jsme také informační leták o možnostech sladění pro státní zaměstnance a zaměstnankyně. Leták jsme distribuovali na většinu služebních úřadů.

Projektové aktivity zaměřené na Kancelář ombudsmana

Kancelář ombudsmana prošla v průběhu projektu genderovým auditem. Na základě výsledků auditu se mimo jiné rozšířila možnost výkonu práce z jiného místa (homeworking). Byl nově zřízen odbor péče o zaměstnance, který připravil přehlednou informaci o slaďovacích opatřeních a benefitech. Odbor také sestavil materiál, v němž zaměstnanci a zaměstnankyně v běžných či řídicích pozicích popisují své pozitivní zkušenosti se slaďovacími opatřeními.

Právníci a právničky na sekci právní byli seznámeni se základy psaní, které citlivě zohledňuje rovnost žen a mužů.

Za účelem poskytování metodické pomoci obětem diskriminace jsme sestavili informační leták pro pečující osoby v režimu zákoníku práce. Leták budeme po prázdninách distribuovat neziskovým a odborovým organizacím, tzv. trojkovým obcím a všem krajským úřadům.

Stručná informace o projektu

Projekt Služba šitá na míru s reg. č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_027/0005638 byl spolufinancován prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost. Projekt byl realizován od ledna 2017 do června 2018.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

BESIP: Počet usmrcených na silnicích narostl v osmi krajích, přibylo vážných nehod zapříčiněných nepřiměřenou rychlostí

22:16 BESIP: Počet usmrcených na silnicích narostl v osmi krajích, přibylo vážných nehod zapříčiněných nepřiměřenou rychlostí

Rok 2018 přinesl z hlediska počtu usmrcených a těžce zraněných osob při dopravních nehodách nepřízni…