Vězeňská služba: Absolventi projektu „Vězňova cesta"

24.02.2023 11:17 | Tisková zpráva

Ve středu 15. února osm odsouzených úspěšně ukončilo kurz Vězňova cesta, který ve vazební věznici realizovali pracovníci spolupracující neziskové organizace Mezinárodní vězeňské společenství. Na závěr převzali absolventi diplomy z rukou zástupce ředitelky MVSa hlavního koordinátora Vězňovy cesty Františka Marka Míčka a Vladimíra Bruknera, který je kurzem po dobu devíti týdnů provázel.

Vězeňská služba: Absolventi projektu „Vězňova cesta"
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

Vězňova cesta je propracovaný kurz, který se realizuje pod záštitou organizace Mezinárodního vězeňského společenství. (Prison Fellowship International) po celém světě. Tento projekt je určen pro odsouzené věřící a se zájmem o duchovní hodnoty. Pomáhá prolomit cyklus trestné činnosti a dle tvůrců je to počátek procesu restorativní justice, která odsouzeným nabízí příležitost změnit to, jak vnímají sami sebe, jiné i Boha. Přináší příležitost prožít uzdravení a odpuštění tím, že se lidé naučí přijímat zodpovědnost za svá rozhodnutí. Výuka bývá hojně provázena dialogy odsouzených s živým zájmem také o možnost osobní změny, kterou kurs nabízí na základě prakticky uchopitelných interpretací evangelia Markova a videí, přinášejících svědectví obrácených vězněných osob z celého světa.

O projektu více ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Z jakých čísel při svých odhdech vycházíte?

Podle odhadů exministryně financí a šéfky poslanců hnutí ANO Aleny Schillerové si příští rok čtyřčlenná rodina připlatí kvůli vyšším daním 100 tisíc korun. Ptám se, protože každý tvrdí něco jiného, určitě na tom nezbohatneme, ale jak jste dospěla k čísu právě 100 000?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Vydařený Den dětí s hasiči Severočeských dolů v infocentru Elektrárny Ledvice

22:02 ČEZ: Vydařený Den dětí s hasiči Severočeských dolů v infocentru Elektrárny Ledvice

Čtyři stezky a různé soutěžní úkoly čekaly v neděli 28. května na děti v Informačním centru klasické…