Vězeňská služba podepsala s Českým helsinským výborem společné memorandum

27.07.2022 14:12 | Tisková zpráva

Vězeňská služba ČR a Český helsinský výbor podepsali memorandum, které se týká společného zájmu na podpoře ochrany ústavnosti a zákonnosti v podmínkách výkonu trestu odnětí svobody, výkonu vazby a výkonu zabezpečovací detence. Cílem tohoto memoranda je vytvořit podmínky ČHV pro zjištění objektivního stavu českého vězeňství zejména s důrazem na stav dodržování lidských práv odsouzených, obviněných a chovanců, soulad s Evropskými vězeňskými pravidly a pro případnou spolupráci při eliminaci systémových rizik v dané oblasti.

Vězeňská služba podepsala s Českým helsinským výborem společné memorandum
Foto: vscr.cz
Popisek: Vězeňská služba ČR - logo

Již na začátku tohoto roku se uskutečnilo setkání generálního ředitele VS Simona Michailidise a předsedy Českého helsinského výboru Václava Vlka k aktuálním tématům spolupráce VS ČR a ČHV, kdy mj. prodiskutovali možnosti a podmínky návštěv a monitoringu dobrovolníků výboru ve věznicích, což je součástí právě podepsaného memoranda. Představitelé obou institucí diskutovali také o současné situaci v oblasti podpory rozvoje odborného zacházení s vězněnými osobami a vzdělávání odborných pracovníků ve vězeňství.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Změna Evropy

Zajímalo by mě, jak přesně to myslíte, že se společná Evropa musí měnit? Tvrdíte, že je třeba posílit konkurenceschopnost, bezpečnost, energetickou odolnost. Nemyslíte ale, že právě v tom ale EU dost selhává a je čím dál slabší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Letiště Praha hledá dodavatele pro navigačně-informační systém a vizuální styl

16:13 Letiště Praha hledá dodavatele pro navigačně-informační systém a vizuální styl

Letiště Praha vyhlásilo výběrové řízení na dodavatele, který zajistí přípravu manuálu navigačního a …