Vinaři odstartovali s téměř dvěma miliony diváků a stali se nejsledovanějším pořadem na Primě od roku 2005

01.09.2014 18:25

V neděli 31. srpna odstartovali na obrazovce FTV Prima Vinaři, komediální seriál z prostředí moravského venkova. První díl s názvem Narozeniny včera zhlédlo rekordních 1 959 tisíc diváků starších 15 let a seriál dosáhl 44,2% podílu na sledovanosti. S přehledem se tak stal nejsledovanějším pořadem dne a zařadil se také mezi tři nejsledovanější nezpravodajské pořady letošního roku napříč všemi TV stanicemi.

Vinaři odstartovali s téměř dvěma miliony diváků a stali se nejsledovanějším pořadem na Primě od roku 2005
Foto: Hans Štembera
Popisek: Televize Prima
reklama

Pro FTV Prima se jedná o nejúspěšnější start pořadu vlastní tvorby od dob VyVolených a Rodinných pout v roce 2005. „Víme, že český divák se často k televizním novinkám staví nedůvěřivě. Proto bych chtěl poděkovat všem dvěma milionům diváků, kteří Vinaře sledovali. Jejich přízně si velice vážíme a znamená to pro nás velký závazek,“ říká Roman Mrázek, programový ředitel FTV Prima. Včerejší sledovanost Vinařů ovlivnila výsledky celého televizního trhu a Prima se stala i nejsledovanější stanicí celého dne, když dosáhla v 15+ bezmála 18% podíl na sledovanosti, i v primetime (17:30 – 23:30), kdy si připsala 24,44 %. A s téměř 33% share se nejúspěšnější skupinou v primetime stala i celá Prima Group.

Startu seriálu předcházela masivní marketingová a PR kampaň, která gradovala v posledním týdnu před odvysíláním prvního dílu. „Troufnul bych si říct, že jsme připravili na český trh opravdu unikátní kampaň, co do rozsahu, tak i pestrosti komunikačních kanálů. S trochou nadsázky by se dalo říct, že v posledním týdnu se před Vinaři nedalo uniknout,“ doplňuje marketingový ředitel Aleš Pýcha.

Další epizodu s názvem Kladeňáci diváci uvidí v neděli 7. září od 20:15. V hlavních rolích seriálu se představí Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák nebo Pavel Liška. Seriál má 16 epizod, na scénáři se podílel Petr Kolečko, režijní supervize se ujal Jiří Vejdělek.

Zdroj: ATO-Mediaresearch

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo průmyslu a obchodu: SPOJUJEME ČESKO. Zvládnout pandemii koronaviru pomáhají inovace a moderní informační a komunikační technologie

22:45 Ministerstvo průmyslu a obchodu: SPOJUJEME ČESKO. Zvládnout pandemii koronaviru pomáhají inovace a moderní informační a komunikační technologie

Aby se zabránilo šíření pandemie koronaviru, vyhlásila vláda v České republice nouzový stav a přijal…