Vinobus má zelenou. Milovníci vína se projedou po Znojemsku

21.07.2015 7:33 | Zprávy

Patnáct zastávek a šestašedesát kilometrů. Krásy Znojma a přilehlých obcí, výhled na vinice, ochutnávky vín. Hejtman Michal Hašek podepsal v pondělí 20. července 2015 smlouvu o poskytnutí dotace na Vinobus. Ten začne jezdit na Znojemsku na jaře příštího roku. Už na letošním Znojemském historickém vinobraní se však lidé mohou těšit na první projížďky.

Vinobus má zelenou. Milovníci vína se projedou po Znojemsku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lahve vína, ilustrační foto

„Slibuji si od projektu, že podpoří zájem návštěvníků o vinařskou turistiku i cykloturistiku. Jsem velmi rád, že se VOC Znojmo dohodlo na grafice i trase Vinobusu. Už letos si budou moci lidé vyzkoušet, jak bude od jara příštího roku naplno projekt fungovat. Už dříve jsme v Brně podepsali memorandum o spolupráci, které je tříleté a znamená roční příspěvek na provoz Vinobusu ve výši tři sta tisíc korun,“ uvedl po podpisu hejtman Michal Hašek, který všechny zve na projížďky.

Hejtman podepsal smlouvu na jeden milion korun na pořízení Vinobusu. Ten bude mít kapacitu 32 míst a na svou trasu pojede čtyřikrát denně po dvou hodinách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV