Vláda: Největší rekonstrukce Strakovy akademie v historii skončila, na řadě je obnova zahrady

27.06.2020 9:01 | Zprávy

Oficiálním předáním stavby skončila ve čtvrtek 25. června 2020 komplexní oprava sídla vlády České republiky, Strakovy akademie.

Vláda: Největší rekonstrukce Strakovy akademie v historii skončila, na řadě je obnova zahrady
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Strakovy akademie

Probíhala od září 2017 a kromě opravy fasády budovy zahrnovala mimo jiné i výměnu či odbornou repasi okenních prvků, opravu štukových, kamenných, kovových a klempířských prvků, opravu břidlicové střechy a komínů či rekonstrukci oplocení a ohradních zdí.

Zrekonstruovanou budovu od představitelů sdružení firem HOCHTIEF CZ, a. s., a GEOSAN GROUP, a. s., převzala vedoucí Úřadu vlády ČR Tünde Bartha. „Při této příležitosti bych chtěla velice poděkovat oběma firmám i jejich dodavatelům za výborně odvedenou práci, stejně tak kolegům, kteří měli stavbu na starost za Úřad vlády, a také všem zaměstnancům za součinnost a trpělivost v době nezbytných stavebních omezení,“ uvedla T. Bartha.

Budova Strakovy akademie z 90. let 19. století prošla v minulém století několika dílčími úpravami, například v průběhu 40. let či v 50. let, kdy se upravovala pro předsednictvo československé vlády a došlo například k přestavbě bývalé kaple na jednací sál vlády. Opravy fasád a oplechování střech proběhy částečně v 70. letech. Po roce 1989 došlo k několika dílčím stavebním úpravám, které měly za cíl odstranit některé necitlivé zásahy do historického objektu za komunistické éry. V roce 2002 došlo k zásadní modernizaci jednacího sálu vlády. Poslední velkou stavební úpravou bylo překrytí vnitřního atria skleněnou střechou a přeměna prostoru v tiskový sál. Přestavba byla realizována ve druhé polovině roku 2008 v souvislosti s nadcházejícím českým předsednictvím v Radě EU v roce 2009.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

Nemyslíte, že byste jako politici měli respektovat především názor většiny lidí?

Ne jen odborné veřejnosti? Jeden příklad za všechny. Podle různých průzkumu většina Čechů nechce Euro, a vy ho přesto prosazujete. Tak kde je pak nějaký respekt? Nehledě na to, že proti přijetí Eura je třeba i řada odborníků a ekonomů.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

TA ČR podala oznámení na chemika Cihelníka už v roce 2014

16:14 TA ČR podala oznámení na chemika Cihelníka už v roce 2014

Technologická agentura ČR (TA ČR) dlouhodobě klade důraz na transparentní a zodpovědné nakládání s v…