Vláda: Poslední den otevřených dveří v Kramářově vile přilákal 1436 návštěvníků

17. 11. 2018 18:31

V sobotu 17. listopadu 2018 si mohli zájemci naposledy v tomto jubilejním roce prohlédnout netradiční prostory vily Naděždy a Karla Kramářových. I přes mrazivé listopadové počasí si tuto možnost nenechala ujít řada návštěvníků z celé České republiky. Den otevřených dveří se uskutečnil u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii.

Vláda: Poslední den otevřených dveří v Kramářově vile přilákal 1436 návštěvníků
Foto: vlada.cz
Popisek: Kramářova vila během otevření pro veřejnost

Zájemci měli možnost za doprovodu průvodců nahlédnout do netradičních prostor vily a současně se dozvědět více o osudu jejich prvních obyvatel, manželů Kramářových. K vidění byla například jídelna zdobená byzantskými motivy, pracovna Karla Kramáře či kulečníkový sál ve staroruském stylu.

V rámci oslav 100. výročí vzniku Československa se letos vila otevřela pro veřejnost již po dvaadvacáté. V letošním roce využilo možnosti prohlédnout si tuto významnou stavbu v součtu 13 026 zájemců z řad veřejnosti.

Kramářova vila, spadající pod správu Úřadu vlády ČR, tvoří nepřehlédnutelnou dominantu letenského panoramatu. Ačkoli byl návrhem stavby pověřen vyhlášený vídeňský architekt Friedrich Ohmann, do konečného vzhledu interiérů se výrazně promítnul vkus ruské manželky Karla Kramáře Naděždy.

V devadesátých letech prošla Kramářova vila kompletní rekonstrukcí a v současnosti je nejčastěji využívána jako místo setkávání předsedy vlády s významnými světovými státníky. Naposledy se zde premiér Andrej Babiš setkal například s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem či německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Ve vile se v listopadu uskutečnilo také zahájení pátých česko-polských mezivládních konzultací.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravskoslezský kraj vzkazuje ministerstvu: Z našeho kraje „popelnici“ udělat nenecháme

22:31 Moravskoslezský kraj vzkazuje ministerstvu: Z našeho kraje „popelnici“ udělat nenecháme

Moravskoslezský kraj nepřipustí, aby se jakkoliv zhoršilo ovzduší v regionu. Na 6. březen svolalo Mi…