Vlakem Českých drah na Floru Olomouc

18. 8. 2017 13:26

Na olomouckém výstavišti odstartovala letní etapa největší květinové akce v zemi, Flora Olomouc. Pavilonu A olomouckého výstaviště se představí dvojice témat – Setkání v Rajské zahradě a Léčivá síla stromů. Na zahradnickou výstavu se můžou zájemci vydat vlakem ČD se zvýhodněnou jízdenku VLAK+ Flora. Tradičně pak návštěvníci na veletrhu najdou i stánek národního dopravce. Výstava potrvá do neděle 20. srpna.

Vlakem Českých drah na Floru Olomouc
Foto: red
Popisek: ČD - logo
reklama

Na výstavu Flora do Olomouce za polovinu

Na výstavu se i letos lze svézt na zvýhodněnou cenu. S jízdenkou VLAK+ Flora získá cestující slevu 50 procent na zpáteční jízdné z kteréhokoliv místa v ČR. Aby byla jízdenka se slevou VLAK+ uznána i pro zpáteční cestu, je nutné si ji nechat označit razítkem ve stánku Českých drah, který bude umístěn ve foyer pavilonu A. Jízdenku se slevou VLAK+ lze přitom zakoupit do všech stanic začínajících jménem města Olomouc - tedy i na zastávky Smetanovy Sady nebo Nová Ulice, které leží v blízkosti výstaviště.

Co letošní letní Flora Olomouc nabízí?

V galerii hlavního pavilonu olomouckého výstaviště jsou vystaveny domácí a cizokrajné druhy léčivých rostlin a opět také oblíbená přehlídka Vyznání růžím, která vzdá hold královně květin.

K největším lákadlům letošní letní Flory Olomouc patří unikátní výstava terakotové armády prvního čínského císaře. Prohlédnout si ji zájemci můžou v pavilonu G, a to až do 24. září 2017. Jde o jedinečnou příležitost nahlédnout do hrobky prvního čínského císaře Čchin Š'-chuang-ti, který dokázal sjednotit Čínu, a ukončil tak období chaosu mezi všemi čínskými státy.

Samozřejmě nechybějí Letní zahradnické trhy s pestrou nabídkou květin, rostlinného materiálu, zahradnických pomůcek a hobby potřeb. Samozřejmostí už je i pestrý doprovodný program včetně populárního pásma Receptáře, vystoupení Karla Kahovce nebo recitálu Daniely Šinkorové.

Brány letní Flory Olomouc 2017 jsou otevřeny denně od 9 do 18 hodin. Za plné vstupné zaplatí návštěvníci na místě 150 Kč, 120 korun při nákupu lístků předem pomocí on-line systému. Zlevněné vstupenky (pro důchodce a studenty) stojí 80 Kč, děti od 6 do 15 let platí 30 korun, rodinné vstupné (dva dospělí + 1 až 4 děti) je 300 Kč u pokladny a 250 Kč on-line. Zdarma mají vstup na výstavu děti do 6 let a návštěvníci s průkazem ZTP a ZTP/P.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: V autobusech a vlacích se obnovuje odbavení cestujících

16:26 Královéhradecký kraj: V autobusech a vlacích se obnovuje odbavení cestujících

Po Velikonocích budou autobusy opět otevírat přední dveře a řidiči cestující odbaví. Zároveň opět do…