Vlaky Českých drah pojedou od 10. června podle upravených jízdních řádů

07.06.2012 8:45 | Zprávy

V neděli 10. června začne platit změna vlakového jízdního řádu. Podstatné budou úpravy jízdy vlaků SC Pendolino, České dráhy také plánují rozšířit nabídku spojů mezi Prahou a Brnem v souvislosti s opravou dálnice D1.

Vlaky Českých drah pojedou od 10. června podle upravených jízdních řádů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Železnice, ilustrační foto

V regionální dopravě dojde ve většině případů jen k dílčím změnám, které reagují na aktuální situaci v dopravě a potřeby cestujících. Tyto změny vycházejí z požadavku objednatelů dopravy. K podstatnějším změnám dochází na základě požadavků krajských úřadů Královéhradeckého a Olomouckého kraje. Vzhledem k tomu, že letošní změna grafikonu je na rozdíl od předešlých let v průběhu roku jediná, dojde v řadě případů k zanesení operativních změn do pravidelného jízdního řádu.

Změny v dálkové dopravě

Největší rozsah změn v dálkové dopravě se dotýká linky Praha – Ostrava, která je provozována na komerční riziko, a proto zde České dráhy pružně přizpůsobují svou nabídku poptávce po spojení. Novinkou budou také D1 Expressy, které budou zavedeny mezi Prahou a Brnem od zahájení stavební činnosti a omezení provozu na dálnici D1.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: České dráhy

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Budete kandidovat na předsedu strany?

Nebo máte nějakého jiného favorita? Podle mě strana moc na výběr nemá. Jestli většina lidí zná tak pět členů strany, tak je to hodně. Mě napadáte jen vy. Hlavně ne Válek nebo Jakob.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Třicet čtyři párů orlů královských nad Českem

7:33 AOPK ČR: Třicet čtyři párů orlů královských nad Českem

Rekordní počet orlů královských letos potvrdil společný monitoring Skupiny pro ochranu a výzkum drav…